fbpx
BlockchainHaberler

Fransa Maliye Bakanı Kripto Para Tutumunu Değiştirdi

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen G20 Zirevesi, kripto paralar için olumlu geçti diyebiliriz. Birçok lider kripto paraların düzenlenmesini gerektiğini savunsa da toplantıda yasaklamaya veya engelemeye dair konular konuşulmadı. Nihai kararların Temmuz ayında konuşulacağı bildirildi.

Fransa finansal teknoloji anlamında dünyada lider olarak karşımıza çıkıyor ve blockchain teknolojileri anlamında önemli araştırmalar yapıyor. Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire daha önce kripto paralar hakkında olumsuz görüş bildirse de şu anda fikrini değiştirmiş gibi görünüyor. Maire resmi twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Blockhain teknolojisinin getirdiği devrimi kaçırmak istemiyoruz, kripto paraların gelişimlerini yakından takip etmemiz gerekmekte.

Blockchain’in Getirdiği Devrim

Le Maire Bitcoin’in Blockchain teknolojisinin sadece habercisi olduğunu dile getiriyor. Aynı zaman bir çok kişi tarafından yasaklanması istenen ICO’lara da sıcak baktığını söyleyen bakan, ICO ların düzenlenmesi için Bank of Frane yöneticisine talimat verildiğini söyledi. Açıklamasına devam eden Bakan Maire; Blockchain teknolojisinin banka ve sigorta sektörüne yepyeni bir devrim getireceğini ve bu teknolojiyi kaçıran devletler arasında olmak istemediğini ifade etti.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı