Kripto HaberleriBlockchainFransa Maliye Bakanı Kripto Para Tutumunu Değiştirdi

Fransa Maliye Bakanı Kripto Para Tutumunu Değiştirdi

Takip et

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen G20 Zirevesi, kripto paralar için olumlu geçti diyebiliriz. Birçok lider kripto paraların düzenlenmesini gerektiğini savunsa da toplantıda yasaklamaya veya engelemeye dair konular konuşulmadı. Nihai kararların Temmuz ayında konuşulacağı bildirildi.

Fransa finansal teknoloji anlamında dünyada lider olarak karşımıza çıkıyor ve blockchain teknolojileri anlamında önemli araştırmalar yapıyor. Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire daha önce kripto paralar hakkında olumsuz görüş bildirse de şu anda fikrini değiştirmiş gibi görünüyor. Maire resmi twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Blockhain teknolojisinin getirdiği devrimi kaçırmak istemiyoruz, kripto paraların gelişimlerini yakından takip etmemiz gerekmekte.

Blockchain’in Getirdiği Devrim

Le Maire Bitcoin’in Blockchain teknolojisinin sadece habercisi olduğunu dile getiriyor. Aynı zaman bir çok kişi tarafından yasaklanması istenen ICO’lara da sıcak baktığını söyleyen bakan, ICO ların düzenlenmesi için Bank of Frane yöneticisine talimat verildiğini söyledi. Açıklamasına devam eden Bakan Maire; Blockchain teknolojisinin banka ve sigorta sektörüne yepyeni bir devrim getireceğini ve bu teknolojiyi kaçıran devletler arasında olmak istemediğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları