BlockchainHaberler

Fransız Merkez Bankası Blockchain’e Sıcak Bakıyor

Fransız Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Denis Beau, Blockchain teknolojisini kullanabileceklerinin mesajını verdi.

Bilindiği gibi geçen ay Çin kripto para piyasasına bomba gibi düşen haberlerle gündemdeydi. Özellikle ABD’ye meydan okudu ve diğer ülkeler de bu gelişmeyle harekete geçti.

Şimdi de Fransa kripto para borsası için kolları sıvadı. Bundan iki ay önce Libra kripto para projesine yönelik tepkisiyle gündeme gelmiş ve tepkileri üzerine çekmişti. Gündemin son gelişmesi ise Fransız Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Denis Beau’nun katıldığı bir etkinlikte Avrupa’daki ödeme sistemleri ve transferler için Blockchain teknolojisini kullanabileceklerinin mesajını vermesi oldu.

Başkan Yardımcısı Beau, piyasa taleplerini daha iyi karşılayabilmek adına Blockchain teknolojisini kullanmanın mali piyasaları olumlu anlamda etkileyebilecek bir güce sahip olduğunu, finansal varlıkların tokenleştirilmesinin gerekliliğini dile getirdi.

Beau’ya Göre Blockchain Teknolojisi Risk Taşıyor

Beau, her yeni teknolojide olduğu gibi Blockchain teknolojisinin de bir takım riskler taşıdığını ve aslında bunun son derece doğal karşılanması gerektiğini dile getirdi. Çünkü hiçbir yenilik risk olmadan hayata geçemez diyen Beau, Blockchain’in mali piyasaları sürpriz şekilde etkileyebilecek güce sahip bir potansiyelinin olduğunu da sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu