HaberlerKripto ParaMetaverse

FT’den Büyük İddia! Facebook Kendi Metaverse’ünde Hangi Sanal Parayı Kullanacak?

Meta'ya ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı.

İsmini Meta olarak değiştiren Facebook, kendi kripto para projesi Diem’in başarısızlıkla sonuçlanmasına rağmen kripto para alanında araştırmalar yapmaya devam ediyor.

Financial Times’in haberine göre Meta, kullanıcıları platforma çekebilecek alternatif hizmetler ve yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

FT, Meta’nın bir kolu olan Meta Financial Technologies’in, metaverse dünyası için “Zuck Bucks” olarak adlandırılan sanal bir para birimi oluşturmayı araştırdığını yazdı.

Çıkarılan dijital para biriminin blok zincirine dayalı bir kripto para olma ihtimalinin düşük olduğu değerlendirilirken, bunun Meta tarafından merkezi olarak kontrol edilecek bir para olacağı belirtildi.

Meta’nın ayrıca, uygulamalarına sanal paralar, virtual coinler ve borç verme hizmetleri ekleme planları hazırladığı iddia edildi.

Meta’nın kripto para girişime aşina olan kişiler, şirketin küçük işletme kredileri sağlamaya odaklandığını ve bu kapsamda geleneksel finansal hizmetlerini de araştırdığını söyledi.

Kullanıcılarının başka popüler sosyal medya platformlarına gitmesine engel olamayan Meta Şubat ayında 220 milyar dolardan fazla kaybetti.

Bu gelir kaybını takiben başka gelir kaynakları bulmaya ve kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi ile ilgili çalışmalar yapmaya başladı.

Bu kapsamda NFT’ler ile ilgili de çalışmalar yürüten Meta’nın Mayıs ortasında Facebook’ta NFT’ler göndermek ve paylaşmak için bir pilot uygulama başlatmayı planladığı belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

tabi ki #bloktopia

Anonim

en son Gramy ödüllerinde META Twitter hesabı CEEK ile ilgili etkileşimine bakın.Bencede kesinlikle CEEK olacaktır.

Anonim

kesinlikle ceek olacaktır.


Başa dön tuşu