Ana SayfaBorsaFTX CEO'su Durmak Bilmiyor: Satın Almak İstediği Bir Sonraki Hedefini Açıkladı!

FTX CEO’su Durmak Bilmiyor: Satın Almak İstediği Bir Sonraki Hedefini Açıkladı!

Takip et

FTX kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman Fried, Cuma günü Bloomberg’e verdiği bir röportajda, kripto endüstrisindeki karışıklığı önlemeye yardımcı olmak için sorunlu kripto para madenciliği şirketlerinin satın alınmasına açık olduğunu söyledi.

FTX CEO’su: “Kripto Para Madenciği Şirketlerini Satın Almak Konusunda Açığız”

Sam Bankman-Fried konuyla ilgili verdiği röportajda şunları söyledi:

“Kripto para madenciliği endüstrisini düşündüğümüzde, piyasadaki kötü gidişatta onların da rolü bulunuyor. Bu madenciler madencilik ekipmanlarını teminat göstererek borç alıyorlar. Bu durum bizim için gerçekten cazip bir fırsat ortaya çıkarabilir, bu olasılığı kesinlikle göz ardı etmek istemiyorum.”

Bankman-Fried, haberin yayınlanmasının ardından “özellikle madencilik şirketlerine yönelmediğini, her şirketle görüşmekten mutluluk duyacağını” belirten bir tweet attı.

Verilere göre özel ve halka açık listelenen kripto madencileri, Kuzey Amerika’da giriştikleri devasa madencilik tesislerini tamamlayabilmek adına 2 ila 4 milyar dolar borçlanmalarının ardından şu sıralar marjin çağrıları ve temerrütler ile karşı karşıya kaldılar.

İlgili Haber
FTX ve BlockFi Anlaşmaya Vardı: CEO Zac Prince Konuyla İlgili Açıklama Yaptı!

FTX Cuma günü yaptığı açıklamada, BlockFi’a 400 milyon dolarlık bir kredi olanağı sağlamak ve potansiyel olarak 240 milyon dolara kadar satın almak için kripto para lender şirketi ile bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Bankman-Fried’in sahibi olduğu Alameda Research ise daha önce zor durumdaki kripto borsası Voyager Digital’e 200 milyon dolarlık nakit/USDC kredisi ve 15.000 Bitcoin’lik (294 milyon dolar) dönüşümlü kredi imkanı sağlamıştı.

Halka açık bir şekilde işlem gören madencilik şirketlerinin hisseleri yılın başından bu yana ortalama olarak yüzde 75 daha düşük bir seviyeden fiyatlanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları