HaberlerKripto ParaMetaverseNFT

FTX CEO’su Kripto Para Düzenlemeleri Metaverse ve NFT’ler Hakkında Konuştu! 2022’de Neler Olacak?

FTX CEO'su 2022 beklentilerini paylaştı!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, Bloomberg Teknolji ile yaptığı röportajda kripto para düzenlemeleri, Metaverse ve NFT’ler ile ilgili değerlendirmede bulundu.

2022 yılında küresel kripto para düzenlemelerinde adımlar atılacağını dile getiren ünlü CEO, söz konusu yasal düzenlemelerin kurumsal şirketlerin kripto paralara olan ilgisini arttıracağı gibi büyük yatırımcıların da kripto piyasasına girişini kolaylaştıracağını ifade etti.

“Bitcoin’in fiyatı konusunda oldukça iyimserim. Beni temelde iyimser yapan ABD’de ve küresel düzeyde daha fazla düzenleyici netliğin olması. Bu düzenleyici netliğin kurumsal benimsemeye yardımcı olabileceğini düşünüyorum.”

Sam Bankman-Fried, kripto düzenlemeleri konusundaki fikirlerine açıklık getirerek önümüzdeki 3 ile 6 ay arasında belirgin bir hareket olmayacağını, düzenlemelerin bir kaç yıl gibi uzun ve yavaş bir süreçte yapılmasını beklediğini söyledi.

“ABD’de düzenleyiciler kripto sektörle ilgili bilgilerine büyük yatırım yapıyor.  Muhtemelen düzenlemelerin ilk partisinin 2022’de çıkacağını göreceksiniz.”

Finans kuruluşlarının günden güne Blockchain teknolojisine ve kripto para birimlerine olan ilgisinin arttığına dikkat çeken Fried, 2022’de stablecoin düzenlemelerinde önemli bir yol katedileceğini belirtti.

Son olarak NFT ve Metaverse konularına da değinen ünlü CEO, kripto oyun endüstrisinde NFT’lerin büyük potansiyeli olduğunu söyledi.

Sam Bankman-Fried, Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesinin Metaverse ekosisteminin büyümesinde bir katalizör görevi göreceğini düşündüğünü, bu büyümenin ise yıllar içerisinde gerçekleşeceğini ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu