AltcoinBitcoinHaberlerKripto Para

FTX CEO’su Ukrayna’nın İşgali ve Bitcoin’deki Satışlar Hakkında Konuştu!

Piyasadaki düşüşü değerlendiren Sam Bankman Fried düşüşün sürpriz olmadığını söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı resmi olarak işgalinden sonra hem lider kripto para birimi Bitcoin’de hem de altcoinlerde hızlı ve sert bir düşüş gözlendi.

Tüm kripto para piyasası kırmızıya dönerken Bitcoin (BTC) son 24 saatte %9.19’luk bir düşüş yaşayarak 35.318 dolar , Ethereum (ETH) ise %12,62’lik bir düşüş yaşayarak 2,372 dolar seviyelerine kadar indi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile başlayan savaş sonrası piyasadaki yaşanan düşüşü değerlendiren ünlü kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman Fried Twitter hesabından paylaşım yaptı.

Bitcoin’de yaşanan düşüşün sürpriz olmadığını düşündüğünü belirten Sam Bankman Fried, söz konusu Rusya-Ukrayna savaşının piyasada bir nakit sıkışıklığı yarattığını ve bu durumun da hem geleneksel hem de kripto para piyasalarında satışlara yol açtığını ifade etti.

Ünlü CEO, paylaşımının devamında Doğu Avrupa’daki para birimlerinin istikrarsızlaşmasına dikkat çekerek, buradaki yatırımcıların BTC’yi bir seçim haline getirebilecek Rusya- Ukrayna savaşı nedeniyle alternatif yollar arıyor olabileceğini değerlendirdi.

“Şu anda BTC her iki yönde de ilerleyebilir. Temel verilere dayanarak düşeceğine dair bir tahmin yürütebileceğimden emin değilim. Ama bu düşüş çok fazla! Neden?

Yatırımcı zihniyeti olarak dünyada iki tip insan var: Temel yatırımcılar ve algoritma takipçileri.

Temel yatırımcılar duruma bakıyor ve Bitcoin/Dolar paritesinin hangi yöne hareket etmesi gerektiğinden emin değiller. Algoritma takipçileri ise verilere bakıyor.”

Geçtiğimiz yıl hisse senetleri ve kripto para piyasası arasında yüksek korelasyon olduğuna dikkat çeken FTX CEO’su Bitcoin’deki düşüşün BTC’nin Nasdaq ve S&P500 ile artan korelasyonundan da kaynaklandığını belirtti.

Fried, son olarak kimsenin ne olacağını bilmediğini, her şeyin olabileceğini, bu konuda herhangi bir öngörüde bulunmak istemediğini de sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu