Ana SayfaBorsaFTX, İflasın Eşiğindeki BlockFi'ı Yok Pahasına Satın Alıyor İddiası: İşte Ödenecek Miktar!

FTX, İflasın Eşiğindeki BlockFi’ı Yok Pahasına Satın Alıyor İddiası: İşte Ödenecek Miktar!

Takip et

*Güncelleme yapılmıştır.

CNBC’ye konuşan kaynaklar, kripto para borsası FTX’in kripto lender platformu BlockFi’ı yok pahasına satın almak için harekete geçtiğini söyledi.

Kaynaklara Göre FTX, BlockFi’ı Satın Almak İçin 25 Milyon Dolar Ödeyecek

Anlaşma görüşmeleri gizli olduğu için adının açıklanmasını istemeyen bir kaynağa göre, anlaşma neredeyse bitmek üzere ve hafta sonuna kadar imzalanması bekleniyor. FTX yaklaşık 25 milyon dolar ödeyecek. Bu rakam BlockFi’ın son özel değerlemesinin %99 altında. PitchBook’a göre Jersey City, New Jersey merkezli BlockFi’ye en son 4.8 milyar dolar değer biçilmişti.

Bir kaynak, satın almanın tamamlanmasının birkaç ay sürebileceğini ve fiyat teklifinin bugün ile Cuma günü arasında değişebileceğini söyledi. Bununla birlikte Cuma günü yılın bu çeyreğinin sonu anlamına geliyor ve kaynaklara göre bu durum anlaşma için bir katalizör görevi görebiliyor.

İlgili Haber
BlockFi Cephesinde Sular Durulmuyor: Morgan Creek, FTX'e Karşı Adım Atabilir!

Wall Street Journal yaptığı açıklamasında ilk olarak FTX’in şirkette bir hisse senedi satın almayı hedeflediğini söylemiş ancak daha sonra tamamen bir anlaşma imzalayacağı anlaşılmıştı.

Bir FTX sözcüsü şirketin “konuyla ilgili yorum yapmayacağını” söyledi. Bir BlockFi sözcüsü ise şirketin “piyasa söylentileri hakkında yorum yapmadığını” belirtti.

İflas satışı, FTX’in BlockFi’ye 250 milyon dolarlık acil kredi limiti sağlamasından bir hafta sonra geldi. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried o dönemde yaptıkları finansmanın BlockFi’ın”piyasada güçlü bir konumda ilerlemesine” yardımcı olacağını söylemişti.

Celsius ve CoinFlex de daha önce “olağanüstü piyasa koşullarını” gerekçe göstererek müşteri para çekme işlemlerini durdurmuştu.

Güncelleme

BlockFi CEO’su bu satın almanın gerçeği yansıtmadığını ifade ederek şu açıklamayı yaptı:

Piyasada bir sürü dedikodu var. 25 milyon dolara satılmadığımızı %100 doğrulayabilirim. Herkesi, yalnızca doğrudan kendisinden duyduğunuz ayrıntılara güvenmeye teşvik ediyorum.

En kısa zamanda sizlerle daha fazlasını paylaşacağız.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları