Kripto HaberleriBorsaFTX Kurucusu Sam Bankman-Fried'in 250 Milyon Dolarlık Kefaleti İçin İmza Atan İki...

FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried’in 250 Milyon Dolarlık Kefaleti İçin İmza Atan İki Kişinin Kimliği Belli Oldu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’in 250 milyon dolarlık kefalet paketini imzalayan iki kişinin daha önce gizli tutulan isimleri kamuoyuna açıklandı.

Federal bir yargıç, Bankman-Fried’in temyiz mahkemesine başvurmamasının ardından Sam Bankman-Fried’in kefalet senedini imzalayanların isimlerinin açıklanması gerektiğine hükmetti.

New York Güney Bölgesi Yargıcı Lewis Kaplan, başlangıçta Bankman-Fried’in imzacılarının isimlerinin kamu yararına olduğunu savunan haber kuruluşları lehine karar vermiş, ancak kararın temyizi beklediğini belirtmişti.

Bankman-Fried’in avukatları temyize gideceklerine dair bir bildirimde bulunurken, Çarşamba günü yeni bir kararda gerçek temyiz başvurusunda bulunmadıklarını söylediler.

İlgili Haber
FTX İflasında Yeni Gelişme: Sam Bankman-Fried'a Açılan Davalardan Biri Ertelendi!

FTX Kurucusunun Kefilleri Tanıdık İsimler Çıkmadı

Gelişmenin ardından Sam Bank-Fried’e kefil olan isimler derhal açıklandı. Standford Üniversitesi’nden Andreas Paepcke ve Larry Kramer, sırasıyla 200.000 ve 500.000 dolar yatırdılar. Bankman-Fried’in anne ve babası da Stanford’da öğretim görevlisi. Paepcke kıdemli bir araştırmacı bilim adamı, Kramer ise Stanford’da eski bir Dekan.

Salı günü ise federal yargıç, savcıların FTX kripto para borsası kurucusunun çevrimiçi faaliyetlerini gizlemeye çalışabileceği endişesini dile getirmesinin ardından Sam Bankman-Fried’a internete erişmek için VPN kullanmamasını emretmişti.

ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan, Bankman-Fried’ın 250 milyon dolarlık kefalet paketine ek kısıtlamalar getirilmesini değerlendirmek üzere bir duruşma düzenleyeceği Perşembe gününe kadar VPN yasağı getirdi.

Kaplan daha önce Bankman-Fried’ın Signal gibi kullanıcıların mesajları otomatik olarak silmelerine izin veren şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanmasını yasaklamış ve Bankman-Fried’ın son zamanlarda en az iki kez yaptığı VPN kullanımının “aynı risklerin çoğunu taşıdığını” söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları