Kripto HaberleriBorsaFTX'ten Japon Borsası Atılımı!

FTX’ten Japon Borsası Atılımı!

Takip et

Kripto borsası FTX, Japonya’nın ünlü kripto para borsası Liquid Group‘u satın aldı. Anlaşmanın şartları açıklanmamış olsa da Liquid Group söz konusu haberi resmi Twitter hesabından duyurdu ve FTX’in Quoine Corporation ve Quoine Pte’yi satın aldığını söyledi.

Quoine, Japonya’nın finansal regülatörü tarafından 2017 yılında tescil edilen ilk kripto borsalarından biri ve Liquid markası altında faaliyet gösteriyor.

Satın alma süreci tamamlandığında Quoine FTX’in ürün ve hizmetlerini kendi platformuna entegre edecek ve FTX’in mevcut Japon müşterileri Quoine’in platformuna aktarılacak. Anlaşmanın önümüzdeki ay nihai haline ulaşması bekleniyor.

İkili Arasındaki İlişki Geçmişe Dayanıyor

FTX ile Liquid arasındaki ilişki aslında geçtiğimiz ağustos ayında da yankı bulmuştu.

Liquid yaklaşık 100 milyon dolarlık bir hacke maruz kalmış, FTX ise borsaya 120 milyon dolar borç finansmanı sağlamıştı.

Bu anlaşma sonrası ikili, Japonya’daki küresel, perakende ve kurumsal müşterilere hizmet vermek için birlikte çalışacak.

İlgili haber, FTX’in C Serisi fonlama turunda 400 milyon dolar topladığını ve şu anda 32 milyar dolar değerinde olduğunu duyurmasından bir gün sonra geldi. Geçen hafta, FTX’in Amerikan iştiraki FTX US de ilk fonlama turunda 8 milyar dolar değerlemeyle 400 milyon dolar toplamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları