HaberlerKripto Para

Galaxy Digital 111 Milyon Dolarlık Zarar Açıkladı

Şirket hazırlamış olduğu 2022 ilk çeyrek raporunu bugün yayınladı.

Kripto piyasasındaki çöküş çok sayıda şirketi ve yatırımcıyı darboğaza sokarken yaşanan kayıplardan ünlü Bitcoin destekçisi Michael Novogratz’ın Galaxy Digital’i de nasibini almış görünüyor.

Nitekim Novogratz başkanlığındaki kripto para yatırım şirketi, 2022 yılının ilk çeyreğinde 111,7 milyon dolarlık kayıp bildirimi yaptı.

Söz konusu kayıp, önceki yıl elde edilen 858,2 milyon dolarlık kazançla kıyaslandığında önemli bir düşüş olarak karşımıza çıkıyor.

2022’de dijital varlık sektöründeki artan oynaklığın altını çizen Galaxy Digital, sanal varlık portföyündeki gerçekleşmemiş kayıplara ek olarak genel kayıpları da ticaret ve yatırım işlerine yapılan yatırımlara bağladı.

Söz konusu net zarar, şirketin Ocak 2022 ile Mart arasındaki 3 aylık finans raporunda belirtildiği gibi büyük ölçüde kripto para birimi piyasasındaki sürekli dalgalanmadan kaynaklanıyor.

Konuyla ilgili hazırlanan raporda ise şöyle deniyor:

Düşüş öncelikle dijital varlıklardaki ve ticari ve ana yatırım işletmelerimizdeki yatırımlardaki gerçekleşmemiş kayıplarla ilgilidir. Söz konusu zarar, kısmen Yatırım Bankacılığı ve Madencilik işletmelerimizdeki karlılık ve daha düşük işletme giderleri ile dengelenmiş durumdadır.

Öte yandan firma kripto para piyasasının ilk çeyrekteki %7’lik düşüşünün kaydedilen kayıpların çoğundan sorumlu olduğunu belirtiyor.

Ancak tüm bu piyasa oynaklığına rağmen kripto fon yöneticileri ve risk kapitalistleri alanda büyük, stratejik yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Galaxy, BitGo‘yu satın alma işlemini bu yılın sonlarında tamamlamayı planlıyor. Bu arada kripto ve Blockchain projelerinde risk sermayesi finansmanı ilk çeyrekte rekor seviyeye ulaştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu