binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumGalaxy Digital Analisti, Ethereum Spot ETF'lerinin Mayıs Ayında Onaylanma İhtimalini Değerlendirdi

Galaxy Digital Analisti, Ethereum Spot ETF’lerinin Mayıs Ayında Onaylanma İhtimalini Değerlendirdi

Galaxy Digital analisti, son günlerde onaylanma ihtimali düşen Ethereum Spot ETF'leri hakkında açıklama yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Galaxy Digital’de şirket çapında araştırma başkanı olan Alex Thorn, geçtiğimiz günlerde Mayıs ayında spot Ethereum ETF’lerin onaylanmasına ilişkin şüphelerini dile getirdi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETF başvuru sahipleriyle aktif bir şekilde ilgilenmemesi ve Ethereum Vakfı ile ilişkileri konusunda kripto para firmalarına son zamanlarda verilen mahkeme celpleri, analiste göre onay üzerinde bir şüphe gölgesi oluşturdu.

Fortune bu hafta SEC’in ETH’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırmak için “enerjik bir yasal kampanya yürüttüğünü” bildirmiş ve bir soruşturmayla ilgili mahkeme celbi alan ABD şirketlerine atıfta bulunmuştu.

Eski bir Fidelity Investments çalışanı olan Thorn, SEC’in kripto firmalarının Ethereum Vakfı ile etkileşimleri hakkında bilgi araması durumunda, ETH’nin mevcut ikincil ticaretini menkul kıymet ticareti olarak sınıflandırmak yerine, 2014’teki orijinal Ethereum ilk coin teklifinin (ICO) kayıtsız bir menkul kıymet teklifi olup olmadığını değerlendiriyor olabileceğini öne sürdü.

İlgili Haber  Milyarder Cathie Wood'dan Yeni Bitcoin Fiyatı Açıklamaları: "Kolaylıkla 3.5 Milyon Doları Geçebilir"

Analist, SEC’in ICO ile ETH’nin mevcut ikincil ticareti arasında ayrım yapabileceğini, ancak neredeyse on yıl sonra Ethereum Vakfı’na karşı herhangi bir yaptırım eyleminin “son derece düzensiz” olacağını öne sürdü.

SEC Başkanı Gary Gensler, kurumun ETH’yi bir menkul kıymet olarak görüp görmediği konusunda yorum yapmayı reddetmişti. SEC’in, Ethereum’un 2022 “Merge” yükseltmesini, ağın proof-of-work’ten proof-of-stake’e geçişi nedeniyle ETH’nin bir menkul kıymet olma olasılığını artırdığını düşündüğü bildiriliyor.

Ancak SEC, Ethereum’un PoS’a geçişinden bir yıl sonra, 2023’te birkaç vadeli işlem tabanlı Ethereum ETF’sinin piyasaya sürülmesine izin verdi. Bu nedenle Thorn, SEC’in ETH veya Ethereum Vakfı’na karşı menkul kıymet ihlalleri iddiasında bulunması halinde, “hukuk, düzenleyici emsal ve on yıldan eski bir endüstri üzerindeki etki açısından zor bir zeminde hareket edeceğini” savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail