Kripto HaberleriHaberlerGalaxy Digital Kurumsal Yatırımcılar İçin İlk Solana (SOL) Fonunu Başlattı!

Galaxy Digital Kurumsal Yatırımcılar İçin İlk Solana (SOL) Fonunu Başlattı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin destekçisi Mike Novogratz’ın kripto para şirketi Galaxy Digital, yaptığı açıklamada bu yıl değeri hızlı bir şekilde yükselen kripto para birimi Solana’nın blok zinciri için bir kripto yatırım fonu başlatılacağını duyurdu.

Şirket, “Galaxy Solana Funds” isimli fonun kurumsal müşterileri hedeflediğini ve kurumsal yatırımcıları doğrudan dijital varlıklara yatırım yapmanın karmaşıklığından kurtardığını açıkladı.

Bu bağlamda Galaxy Solana fonunun kurumsal yatırımcıların daha basit ve güvenli araçlar aracılığıyla Solana’nın performansına dayalı getirilerine erişim sağlaması için oluşturulduğu ifade edildi.

Galaxy Dijital ve Bloomberg geçtiğimiz aylarda “Bloomberg Galaxy Solana Endeksini” oluşturarak bugün duyurdukları “Galaxy Solana Funds” yatırım fonu için zemin hazırladı. Zira şirketler başlatılan fonun “Bloomberg Galaxy Solana Endeksinin” performansını takip edeceğini söyledi.

Galaxy Digital varlık yönetimi başkanı Steve Kurz söz konusu Solana yatırım fonu ile ilgili şunları söyledi:

“Kripto para ekonomisi heyecan verici bir büyüme yörüngesinde ve dijital varlık sınıfının kurumsal düzeydeki kısmına erişim sağlamak için ürün paketimizi düşünceli bir şekilde genişleterek bu fırsatı sunuyoruz.

Ayrıca Solana’nın zorlayıcı bir kullanım senaryosu, güçlü bir teknolojik temeli var ve kripto yatırımcılarının artan ilgisi var.”

Yapılan açıklamada Galaxy Solana fonuna yapılacak minimum tutar 25.000 $ olarak belirlendi. Ayrıca yapılan yatırımların kripto para borsası Coinbase’de muhafaza edileceği de belirtildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları