BitcoinHaberlerKripto Para

GameStop Fatihi WallStreetBets’den Bitcoin (BTC) ve Kripto Severleri Üzecek Duyuru!

WallStreetBets Yeni Bir Akım Başlatıyor.

Sosyal medya kullanıcılarının Wall Street’deki sermaye sahiplerine karşı başlattığı savaşta sırada kripto paralar olabilir mi?

Reddit platformunda Wallstreetbets isimli hesapla birlikte başlayan akım kısa sürede büyüdü ve batmak üzere olan GameStop hisselerini yüzde 1000 oranında yükseltti. Bu olaydaki asıl hedef bu hisseyi devamlı shortlayarak baskılayan Wall Street’teki para babalarını terste bırakmaktı. Perakende yatırımcılar fonları yendi ve short pozisyonda bulunan 5 milyar doların buharlaşmasını sağladı.

Birçok fenomenin de destek verdiği olay ABD’de tüm ekonomi programlarının ana konusu oldu. Olay o kadar ciddi boyutlara ulaştı ki ABD’deki regülatörlerden olayları yakından takip ediyoruz açıklaması geldi.

Sırada Ne Var?

WSB Chairman adlı twiter kullanıcısının Doge coin ile ilgili twit atması, sırada kripto paralar olabilir mi? sorusunu akıllara getirdi. Bu beklentiyi satın alan yatırımcılar Doge’un yüzde 261 oranında yükselmesine neden oldu.

“Doge hiç 1 doları gördü mü?”

Doge Coin’deki aşırı volatilite sonrası Binance CEO’su yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Doge’daki hareketlilik diğer coinlere sıçrar beklentisi oluşan kripto para yatırımcıları bir umut yeni bir dalganın gelmesini bekledi. Ne yazık ki Wallstreetbet’in hedefleri arasında kripto paralar yer almıyor. Topluluğun Redditteki moderatörlerinden birisi blockchain alanı ile ilgili bir eylem düzenlenmeyeceğini paylaştı.

Kaynak: Reddit

Ancak yatırımcıların bu konuda hala umudu var. Gamestop olayı sonrası bazı borsaların işlemleri askıya alması veya alım satımı durdurması kullanıcıların tepkisini çekti. Bunu gerekçe gösteren bir çok Bitcoin fenomeni Wallstreetbets’i merkeziyetsiz alana davet etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Crypto Mar

Bu haberin başlığı bu mu ? Felâket tellalı mısınız siz ???habere bak başlığa bak içerikle alakası yok..


Başa dön tuşu