HaberlerXRP

GateHub’dan XRP’ye Destek! “Ripple Kapansa da XRP İşlemleri Devam Eder”

Ripple'a bir destek de GateHub'tan geldi.

Bildiğiniz üzere SEC’in Ripple’a açtığı dava sonrası bir çok şirket Ripple ile olan anlaşmalarını fesh etmiş ve XRP kullanmayı bırakmıştı. Ardından borsalardan gelen delist haberleri XRP’ye olan güveni iyice sarsmıştı. Ancak XRP’nin yanında duran şirketler de oldu.

Yakın zamanda Uphold, Ripple’a desteğini açıklamış ve dava sonucunun beklenmesi gerektiğine vurgu yapmıştı.

İlgili Haber
Uphold'dan Ripple'a (XRP) Destek, Borsalara Çağrı Geldi! "Makul Bir Çözüm Yolu Bulunacak"

Ripple’a bir destek de GateHub’dan geldi. İngiltere merkezli şirket, XRP Ledger protokolü üzerinden kripto varlıkların alım-satım ve yönetimine yönelik hizmetler sunuyor. Şirket tarafından 12 Ocak’ta yapılan açıklamada, Ripple davası ile ilgili önemli tespitlere yer verildi.

Açıklamanın bir bölümü şu şekilde;

“GateHub Ltd. , SEC’in Ripple’a yönelik şikayeti karara bağlanana ve XRP’nin menkul kıymet olduğuna ilişkin nihai bir karar verilinceye kadar XRP’yi listelemeye devam edecek.

Çünkü XRP’nin menkul kıymet olduğuna inanmıyoruz. Çalıştığımız süreç içerisinde, Ripple’ın ve yöneticilerinin uygunsuz piyasa davranışlarına şahit olmadık. XRP’yi listelemek kendi kararımızdı. SEC bugüne kadar XRP’nin kayıtsız menkul kıymet olduğuna ilişkin bir belge yayınlamadı. Eğer bunu yayınlamış olsaydı bizde XRP ile ticarete başlamazdık.

XRP dağıtılmış bir blok zincir teknolojisidir. Teoride Ripple yarın kapanabilir, ancak XRP işlemleri defter üzerinde mutabakat süreci aracılığıyla devam eder. Ripple veya üst yöneticileri bireysel yatırımcıları dolandırdıysa elbette bunun bedelini ödemeliler ancak bunun sonucu olarak XRP menkul kıymettir diyemeyiz. Bu durum yanlış bir şey yapmayan yatırımcılar için haksız olarak yıkıcı sonuçlar doğurabilir.

XRP’nin geleceği konusunda iyimseriz. Kısa vadede yıkıcı olsa da bu davanın krito para birimlerin statüsüne ilişkin netlik getireceğini umuyoruz.”

Gatehub XRP konusunda çok iyimser olsa da, Ripple’ın kapatıldığı bir senaryoda XRP’nin değeri sıfırlanacağından defterler üzerinden alınıp satılmasının yatırımcılar için çok da bir önemi kalmayacak.

Açıklamanın orjinaline aşağıda linkten ulaşabilirsiniz.

https://gatehub.net/blog/announcement-to-xrp-holders/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu