AnalizKripto Para

Gelecek Hafta Altın, Döviz, Bitcoin Arasından Hangisi Daha Çok Kazandıracak?

ABD'den gelen son dakika haberine göre Pentagon Ortadoğu'ya 3.500 ek asker sevk etti. Gündem iyice kızışırken gelecek hafta hangi emtianın en çok değer kazanacağı merak konusu.

Pentagon’dan yapılan açıklamada Ortadoğu’ya 3.500 ABD askerinin sevk edildiği ve bu askerlerin aktif olarak bölgede en az 60 gün boyunca kalacak oldukları ve çok kısa süre içerisinde görev yerlerinde olacakları bildirildi. Washington’un bu adımı bölgede bugün yaşanan İran geriliminden kaynaklanıyor olsa da İran’ın bugün ABD’ye yönelik tehditleri sonrasında bölge ülkelerinde de bir karmaşa vardı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen MGK 3 saat sürerken, Rusya, İran ve diğer bazı ülkelerde olağanüstü bir şekilde liderler ve savunma bakanları düzeyinde acil olarak toplantılar düzenledi.

Washington, DC’nin bu adımından sonra bölgede bir gün öncesine göre daha büyük sorunlar olacağı ve ABD’nin İran’a karşı bu tür adımlar atmaya devam edebilecek olduğunu ifade eden uzmanlar bunun petrol fiyatları başta olmak üzere değerli rezervler için de büyük bir yükselişe sebep olabileceğini açıkladı.

Petrol %3, Bitcoin %7, Altın %2 yükseldi

Gün içerisinde değerli rezervlerin hepsinde bu olay sonrasında yükseliş yaşandı. Uzmanlara göre bu hafta en fazla yükselecek olan değerli rezervler arasında ilk sırayı petrol ve altın alabilir. Bitcoin uzmanlarına göre ise kripto paralar bu tür olaylardan eğer ki çok şiddetli bir çatışma olmaz ise rekor oranda değer kazanabilecek durumda değil.

Ancak bazı uzmanlara göre kripto para birimleri kısa vadede bu tür olaylardan rekor düzeyde etkilenmese de olumlu yönde etkileniyor. Hatta öyle ki bugünkü yükselişin arkasında tamamen bu olayların olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin’de gelecek 7 gün içerisinde yükselişlerin bu tür adımlara bağlı olarak devam etmesi bekleniyor olsa da kısa süre içerisinde altın ve petrolde daha büyük yükseliş olacağı, özellikle petrolde yükselişlerin durdurulamayacak seviyelere kadar yükselmesinin mümkün olabileceği tahmin ediliyor.

Kesin olarak bilinmemekle birlikte bazı yatırımcılar gelecek hafta döviz kurunda rekor kırılmasını beklerken bugünden son ayların rekorunu kıran döviz kuru da yatırımcılara gelecek hafta en çok kazanç getirecek araçlardan bir tanesi olabilir. 6 TL’den kendisine alıcılar arayan ABD Doları kurunun gelecek hafta eski seviyeleri olan 7 TL’yi bulması beklenmiyor olsa da olası bir çatışma durumunda 7 TL’yi geçmesinin geçmiş olaylara bakılacak olursa mümkün olabileceği göz önünden çıkarılmamalı.

Türk yatırımcılar için konuşan kripto para uzmanları, BTC’nin dolara göre fiyatlandığını belirterek, bu süreçte Bitcoin yatırımı yapmanın aynı zamanda dolar yatırımı yapmak olduğunun da altını çiziyor. Dolar ve Bitcoin’de ayrı ayrı olacak olası bir yükseliş BTC’ye yatırım yapacak kişiye iki taraftan da kazanç sağlayabilir. Ancak aksi durumda da zarar boyutlarının da bir o kadar artabileceğini unutmamak gerekiyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiş olup herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu