Kripto Para

Gelecekte Türkiye’de Kripto Paraların Durumu

Kripto paraların gelecekteki durumu nasıl?

Kripto paraların bundan 5 yıl sonra Türkiye’deki durumu nasıl olacak? Yatırımcıların sayısının gelecek birkaç ay içerisinde bile ne kadar artabileceği veya düşebileceği hakkında merak konusu olsa da henüz bu sorulara yanıt verilebilecek bir sonuç yok. Bitcoin sahipleri açısından 5 yıl sonra kripto para sahiplerinin sayısının artması ve fiyatların artması yatırımcılar açısından beklenen bir gelecek iken, henüz yeterince fazla insanın gelecek 5 yıl içerisinde kripto para sahibi olup olmayacağı bilinmezliğini koruyor.

Türkiye kripto para sahibi insan açısından Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinden çok daha fazla kripto para sahibi insanın bulunduğu bir ülke iken, yatırımcıların sayısının bugüne oranla gelecekte daha fazla artıp bu liderliğini koruması mümkün. Bitcoin fiyatının düşmesi ve yükselmelerine bağlı olarak kripto para sahibi Türk insan sayısının gelecek birkaç yılda %100’den daha fazla artması mümkün.

Henüz Türkiye’de insanların büyük bölümünün kripto para ve Bitcoin kavramları hakkında birçoğunun diğer ülkelerde olduğundan farksız olarak bilgisi yok, ve bu kavramların anlamının ne olduğunu birçok Türk vatandaşı bilemiyor.

Türkiye’de 2019’da kripto paraların son durumu

Bitcoin ve kripto paraların Türkiye’de son durumuna bakılacak olursa, ülkede insanların büyük bölümü kripto para birimlerinin ne olduğunu henüz bilmiyor. Kripto para sahibi insan sayısının 120 bin ila 240 bin arasında olduğu tahmin edilirken, bu sayının son düşüşler sonrasında 120 binin altına düşmüş olabileceği de bir ihtimal olarak akılda bulunduruluyor.

Kripto para borsaları kullanıcı hesapları hakkında verileri net olarak açıklamadıklarından dolayı ve bu bilgilere erişim yeterli ve doğru düzeyde olmadığından dolayı 2019’da kaç Türk vatandaşı kişinin kripto para sahibi olduğu bilinmiyor.

Türk vatandaşlarının büyük bölümünün kripto paralara sahip olduğu geçtiğimiz 2017 senesi Aralık ve Ocak ayında insanlar yatırımlarının rekor kırdığı ve tekrar beklemedik düzeyde rekor kıracak olduğunu düşünerek rekor seviyelerde yatırım yapmışlardı. Bitcoin fiyatında geçmişteki büyük ve beklenmedik fiyat ve piyasa hacmi azalmalarına bağlı olarak Türk yatırımcı sayısı azaldı.

2019’da İstanbul’da birkaç küçük esnaf dükkanı Bitcoin kabul ediyor ve bu kişilerin büyük bölümü kripto para ile ödeme seçeneği olmasına rağmen bu seçenek çevre halkı tarafından pek tutulmadığı için bunu çoğu zaman ödeme yöntemi olarak kabul ediyor olsalarda kullanmıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu