AnalizBitcoin

Glassnode, Bitcoin Fiyatındaki Yükselişin Nedenine Dair Raporunu Paylaştı!

Analiz şirketi Glassnode, Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişin nedenlerini incelediği yeni bir rapor paylaştı.

Bitcoin fiyatı gün içerisinde yine dalgalı seyrini sürdürdü. 45.257 dolara kadar tırmanan dünyanın en büyük kripto parası, bu seviyeden yaşadığı iniş ile birlikte 280 milyon dolarlık long ve short pozisyonunun likide olmasına neden oldu. Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 43.005 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Glassnode’a Göre Bitcoin Fiyatındaki Yükselişin Sebebi Short Likidasyonları!

Glassnode paylaştığı analizinde, BTC fiyatındaki son yükselişin piyasada yaşanan short sıkışmaları olabileceğini belirtti.

Bu yazının yazıldığı anlarda ise, gün içinde Bitcoin fiyatının 45.000 doları aşmasıyla birlikte 116 milyon dolarlık short pozisyonunun likide olduğunu görüyoruz.

Likide olan long pozisyonları ise 157 milyon dolar seviyesinde gözüküyor. En fazla likidasyona uğrayan kripto paralar arasında Bitcoin 99.52 milyon dolar, Ethereum 43.39 milyon dolar ve XRP ise 16.78 milyon dolar ile dikkat çekti.

Son 24 saatte likidasyona uğrayan kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum ve XRP başı çekti.

Bununla birlikte Glassnode, kısa vadeli yatırımcıların Kasım ayı sonlarından bu yana ilk kez kar ettiğini söyledi. Kısa vadeli yatırımcıların kar hesabı, 155 günden daha yeni yapılan yatırımları içeriyor.

İki aydan uzun bir süredir kısa vadeli yatırımcılar sürekli olarak zarar etmekteydi. Glassnode, kısa vadeli yatırımcıların tekrar zarara geçmesi durumunda bunun ayı lehine bir işaret olabileceğini belirtti.

Buna ek olarak Glassnode, Bitcoin fiyatı için destek noktalarının 39.100 dolar ile 39.958 dolar arasında olabileceğini açıkladı. Analiz şirketi ayrıca, şu sıralar izlenmesi gereken kritik göstergelerin uzun vadeli yatırımcıların yapacağı hareketler olduğunu söyledi.

Fonlama oranı verisi halen negatif bölgede seyrederek yüklü miktardaki likidasyonlara rağmen yatırımcıların short pozisyonu açmaya devam ettiğini gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu