bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinGlassnode Bitcoin Raporunu Yayımladı! Sırada Ne Var?

Glassnode Bitcoin Raporunu Yayımladı! Sırada Ne Var?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dün gece gün kapanışı sonrası kısa süreliğine 30.000$’ın altına inen Bitcoin bu bölgeden tepki alarak bugün 32600$’a kadar yükseldi.

Haber saatimiz itibariyle Bitcoin %5 primle 31600$’dan işlem görürken, altcoinler dünkü kayıplarını silmeye çalışıyor.

Haftalık Bitcoin raporunu yayımlayan veri analiz şirketi Glassnode Bitcoin’deki zayıflığın  en temel nedeninin faiz artışları olduğunu ifade etti.

Ağ karlılığının %10’dan fazla düştüğünün belirtildiği raporda boğalar için zor bir hafta olduğunun altı çizildi.

“ETF ürünlere para akışında ve stabilcoin para arzında daralma var. Fiyat aşağı yönlü sert hareket etmesine rağmen yatırımcılar dibi satın almak için borsalara akın etmedi.”

Bitcoin’in ABD hisse senedi piyasaları ile korelasyonunu devam ettirmesi enflasyona karşı gerçekten iyi bir koruma aracı mı? sorularına neden olurken Glassnode raporunun özet ve sonuç bölümünde şu ifadelere yer verildi.

“Bitcoin piyasası olgunlaştıkça ve alana daha fazla kurumsal sermaye girdikçe, piyasanın makroekonomik şoklara ve daha sıkı parasal koşullara tepki verdiği giderek daha belirgin hale geldi.

Neredeyse tüm sektörlerde toplu bir zayıflık var gibi görünüyor. Bunun temel olarak zayıf yatırımcı duyarlılığından ve türev ürünlerin kaldıraçsızlığa yol açmasından ziyade riskten kaçınma isteğinden kaynaklandığı görülüyor.

Ayrıca, özellikle USDC olmak üzere stablecoin arzındaki önemli bir daralma piyasadan net bir çıkış olduğunu gösteriyor.

Bitcoin daha geniş ekonomik koşullarla yüksek oranda ilişkili olmaya devam ediyor. Bu da önümüzdeki yolun maalesef en azından şimdilik zorlu olabileceğini gösteriyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları