binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGoldman Sachs Haftaya Piyasada 32 Milyar Dolarlık Depreme İşaret Etti, Çinli Kripto...

Goldman Sachs Haftaya Piyasada 32 Milyar Dolarlık Depreme İşaret Etti, Çinli Kripto Para Analisti Bitcoin İçin Dikkat Dedi!

Goldman Sachs, Nisan ayı başında ABD'de emeklilik fonlarının portföylerini yeniden dengeleyeceklerini bildirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Goldman Sachs, emeklilik fonlarının portföylerini yeniden dengelemek için çeyrek sonuna kadar tahmini 32 milyar dolarlık hisse senedi satabileceğini öngörüyor.

Bu durum, hisse senetlerinin bir başka güçlü çeyreği daha tamamlamaya hazırlandığı bir döneme denk geliyor.

Binance Research’te eski bir analist olan Jinze, bu durumun Bitcoin Spot ETF piyasası üzerindeki potansiyel etkisini vurgulayarak durumu değerlendirdi. Jinze, “Büyük fonlar tarafından yapılan çeyrek sonu yeniden dengelemesinin etkisi, daha önce büyük kazançlar elde eden hisse senetlerinin satış baskısıyla karşılaşmasıyla belirginleşti” dedi.

Jinze’ye göre, çeyrek sonu yeniden dengelemesi, yalnızca Ocak ayında piyasaya çıkan Bitcoin ETF’si için önemli bir talep oluşturabilir. Jinze, “Yatırım yapmak isteyen fonların henüz portföylerine eklemek için zamanları olmadı ve önümüzdeki hafta güçlü girişlerin yaşanacağı bir hafta olabilir” diye ekledi.

İlgili Haber  Bitcoin'in Arkasındaki Teknoloji Olan SHA-256 Şifrelemesinin Kırılmasında Büyük Gelişme Yaşandı! BTC Tehlikede Mi? İşte Bilinmesi Gerekenler

Yeniden dengeleme tipik olarak değer kazanan varlıkların satılmasını ve değer kaybedenlerin satın alınmasını içerir. Gerçek yeniden dengeleme işlemleri genellikle Nisan ayı başında planlanır, bu nedenle Bitcoin ETF’si son iki hafta içinde yeniden dengelemeden kaynaklanan girişler görmedi.

Borsalarda tutulan Bitcoin sayısı Mayıs 2023’ten bu yana %8 gibi önemli bir oranda düşerek 2.32 milyona geriledi ve bu da arz sıkışıklığına işaret ediyor. Glassnode’dan alınan verilere göre, borsalarda tutulan BTC’nin toplam payı, dolaşımdaki toplam BTC’nin yaklaşık %12’sine gerileyerek son beş yılın en düşük seviyesine indi. Borsalardan uzaklaşma hareketi geleneksel olarak bir boğa göstergesi olarak görülüyor ve satıştan ziyade elde tutma tercihine işaret ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail