Ana SayfaBorsaGoldman Sachs'tan ABD'nin En Büyük Kripto Para Borsası Coinbase İçin Önemli Açıklama!

Goldman Sachs’tan ABD’nin En Büyük Kripto Para Borsası Coinbase İçin Önemli Açıklama!

Takip et

Amerikan bankacılık devi Goldman Sachs, kripto para borsası Coinbase için fiyat hedefini “sat” seviyesine indirerek 45 dolara düşürdü.

Goldman, mevcut kripto para fiyatları ve işlem hacmine dayanarak, borsanın gelirinin 2022’de geçen yıla göre %61 düşüş göstereceğine inanıyor.

Goldman, Coinbase’in en son işten çıkarmalara rağmen iş gücünü daha da azaltmak zorunda kalacağına düşünüyor.

ABD’nin önde gelen kripto para borsası bu ayın başlarında aniden yaklaşık 1.100 çalışanını işten çıkararak personel sayısını %18 oranında azaltmıştı.

İlgili Haber
Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody's, Kripto Para Borsası Coinbase Hakkında Açıklama Yaptı!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Şirketin İşe Alım Politikasının Sürdürülebilir Olmadığını Söylemişti

CEO Brian Armstrong, borsanın yoğun işe alım politikasının sürdürülebilir olmadığını itiraf etmişti. Kripto milyarderi, artan resesyon korkuları nedeniyle bu tür değişikliklerin gerekli olduğunu söylemişti.

Coinbase hisseleri yılın başından bu yana %75’ten fazla değer kaybederek Bitcoin’in önemli ölçüde altında performans gösterdi.

Geçtiğimiz hafta Coinbase ilk Bitcoin türev ürününü piyasaya sürdüğünü duyurmuştu. Ancak, şirketin türev ürünlerden gelir elde edebilmesi için önemli bir süre geçmesi gerekeceğinden, bu hamlenin şirketin hisseleri için beklenmedik bir sonuç doğurması muhtemel görünmüyor. Dahası, ürün şimdilik yalnızca üçüncü taraf platformlarda alınıp satılabilecek.

Mizuho Bank analisti Dan Dolev, Coinbase’in kâr marjlarının artan rekabet nedeniyle düşmeye devam edebileceği uyarısında bulundu. Bu ayın başlarında, önde gelen Amerikan borsasının en önemli rakiplerinden biri olan Binance.US, dolar bazlı çiftler için sıfır ücretli ticaret başlatmıştı. Bu durum şirketin hakimiyetini daha da azaltabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları