binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerGoldman Sachs'tan Kripto Para Piyasası Açıklaması: "Müşteriler Yeniden İlgi Göstermeye Başladı"

Goldman Sachs’tan Kripto Para Piyasası Açıklaması: “Müşteriler Yeniden İlgi Göstermeye Başladı”

Goldman Sachs yöneticisi, hedge fonu müşterilerinin kripto para piyasasına ilgisinin yeniden canlandığını bildirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Goldman Sachs’ın hedge fonu müşterileri, kripto para piyasalarına da yeniden ilgi gösteriyor.

Bu durum, kripto alanındaki ilgi ve faaliyetlerin yeniden canlanmasına yol açan ETF’lerin kısa süre önce onaylanmasının ardından geldi.

Goldman’ın Asya Pasifik dijital varlıklar başkanı Max Minton verdiği bir röportajda, “En büyük müşterilerimizin çoğu bu alanda aktif ya da aktif olmayı araştırıyor” dedi.

2021’de kripto ticaret masasını kuran Goldman Sachs, şu anda CME’de listelenen Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerine ek olarak, nakit uzlaşmalı Bitcoin opsiyonu ve Ethereum opsiyon ticareti sunuyor. Ancak, dayanak kripto paraların ticaretini yapmıyor.

Minton, geçen yılın daha sakin geçmesine rağmen, yılın başından bu yana müşteri ilgisinde yeni müşteri alımı, işlem akışı ve hacminde bir artış olduğunu belirtti.

Minton’a göre talebin çoğunluğu Goldman’ın mevcut müşterilerinden, özellikle de geleneksel hedge fonlarından geliyor. Banka ayrıca varlık yöneticileri, banka müşterileri ve belirli dijital varlık firmaları da dahil olmak üzere “daha geniş bir müşteri kitlesine” doğru genişliyor.

Müşteriler kripto türevlerini yönlü yatırımlar, getiri artırımı ve riskten korunma gibi çeşitli amaçlarla kullanıyor. Ethereum ETF’lerinin ABD’de onay alıp almamasına bağlı olarak Ethereum ile ilgili ürünlere olan ilgi değişebilse de, Bitcoin ile ilgili ürünler hala müşterilerin odak noktasının çoğunluğunu oluşturuyor.

İlgili Haber  Avrupa'da Anonim Kripto Para Cüzdan ve Transferlerinin Yasaklanacağı Doğru Mu? Circle Yetkilisi Açıklama Yaptı

Alım satıma ek olarak Goldman, blockchain kullanarak geleneksel varlıkları tokenize etme konusunda da aktif. Banka, GS DAP adlı bir dijital varlık platformu başlattı ve kısa süre önce bankaları, varlık yöneticilerini ve borsaları birbirine bağlayan bir blockchain ağı üzerinde bir pilot teste katıldı.

Goldman ayrıca, başta blockchain altyapı şirketleri olmak üzere, vizyonu ve dijital varlık piyasası yapısının gelişimi için stratejik olan girişimlere de yatırım yaptı.

Minton sözlerini şöyle tamamladı: “Bir portföyümüz var ve stratejik açıdan anlamlı olduğunda yatırım yapacağız.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail