HaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Google Bitcoin ve Kripto Para Reklamlarını Serbest Bıraktı: Ama Bazı Alanlar Yasak!

Google kripto para reklamlarını aktif ediyor.

Bilindiği gibi Google uzunca bir süredir özellikle ABD’de kripto para reklamlarına izin vermiyordu. Bunun sıkıntısını çeken birçok kripto para şirketi, Google reklamları veremediği için geniş kitlelere ulaşamıyordu.

Son 24 saat içerisinde artık reklamların aktif olarak Google aramalarında çıktığını görüyoruz. Özellikle Coinbase gibi büyük borsaların yasak kalkar kalkmaz reklam vermeye başladığı dikkatlerden kaçmıyor.

Google’ın Şartı Var

Google yaptığı açıklamada her reklama izin vermeyeceklerinin altını çizdi. Reklam vermek isteyen şirketlerin ABD Hazine Bakanlığı’nda bağlı olan FinCEN’e kayıtlı olmaları gerektiğini ifade eden Google, bu bağlamda FinCEN’e kaydı olmayan kurumların reklamlarını engelleyeceklerini duyurdu.

Öte yandan reklam türü olarak Merkeziyetsiz Finans (DeFi) alanlarına da izin verilmeyeceği belirtildi. İzin verilmeyen reklamların yatırımcıları korumak için engellendiğini belirten Google’ın sınırlı da olsa bu tarz reklamları ABD gibi bir ülkede kabul ediyor olması aslında devletin de kripto para birimlerine bakış açısının değiştiğinin bir göstergesi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu