BitcoinHaberlerKripto Para

Google, Bitcoin ve Kripto Para Şirketi Bakkt ile Ortaklık Kurdu!

Google Pay'in kabul edildiği her yerde Visa destekli sanal Bakkt kartları da kullanılabilecek.

Pandemi sonrası dijital ödemelere artan ilgi, kripto para pazarına da olumlu katkılar sundu. Şirketler bu dönüşüme ayak uydurmak için dijital ödeme sistemlerini geliştirirken, pek çok ortaklık kuruyor. Bu konuda bir ortaklık da Google’dan geldi.

Tüketicilerin dijital varlıkları satın almasına, satmasına, göndermesine ve harcamasına olanak tanıyan dijital varlık pazarı olan Bakkt, erişimi ve kullanılabilirliği genişletmek için Google ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Buna göre Google Pay’in kabul edildiği her yerde Visa destekli sanal Bakkt kartları da kullanılabilecek.

Bakkt kullanıcıları günlük mal ve hizmet alımları için Google Pay’e kayıt olabilecek ve Bitcoin gibi varlıkları ile satın alma gerçekleştirebilecek.

Ödemelerin gerçekleştirilmesi için dijital varlıklar fiat para birimine dönüştürülecek.

Bakkt buna ek olarak tercih edilen bulut sağlayıcısı olarak Google Cloud’u seçti. Google Cloud tarafından desteklenen çözümler ABD’nin önde gelen tüccarlarına sunulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakkt CEO’su Gavin Michael şunları söyledi:

“Bu ortaklık, tüketicilerin dijital varlıklarından gerçek zamanlı, güvenli ve güvenilir bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için Bakkt’ın dijital varlık pazarındaki güçlü konumunun bir kanıtıdır.

Ayrıca, Google Cloud ile iş ortaklığı yapmak, şüphesiz milyonlarca kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklenebilen, sınıfının en iyisi, yenilikçi bir platform oluşturmaya devam etmemizi sağlayacaktır.”

Google Cloud Kuzey Amerika Başkanı Kirsten Kliphouse ise şunları söyledi:

“Google Cloud, dijital ticareti hızlandırmada ön saflarda yer aldı ve birçok perakendeciye ve tüccara güç sağladı. Bakkt’ın teknolojilerimizle desteklenen yenilikçi çözümlerinin kullanılabilirliğini hızlandırmasına ve ölçeklendirmesine yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu