BitcoinHaberler

Google Çöktü, Bitcoin (BTC) Yükseliyor

Google servisleri uzun süre kullanılamayınca Bitcoin severler, Google'ı Bitcoin'e davet etti.

Youtube dahil Google tarafından sağlanan bir dizi hizmet yaklaşık 1 saat boyunca kullanılamadı. Kesinti ABD, İngiltere, Rusya ve Avrupa’nın genelinde görüldü.

Türkiye’de de birçok kullanıcı bu kesintiden etkilendi ve bu konu dakikalar içerisinde Twiter’da en çok konuşulanlarda yerini aldı.

Gmail, Google dokümanlar, Youtube ve diğer Google hizmetlerine erişmek isteyen kullanıcılar “bir hatayla karşılaşıldı” mesajını aldı. Daha önce de benzer kesintiler yaşanan Google’da bu denli geniş çaplı ve tüm hizmetleri etkileyen kesinti olması, kullanıcılara olayın büyük çaplı bir problemden kaynaklandığını düşündürdü.

BBC’nin haberine göre Google’da çalışan yetkililer kesinti sırasında kendi e-maillerine ulaşamadıkları için, kesintiyle ilgili açıklama yapamadı. Bir saatlik kesinti sonunda, tüm hizmetler çalışmaya devam etti.

Kripto dünyası da bu olaya sessiz kalmadı. Twiter’dan konuya ilişkin pek çok twit atan kripto severler Google’ın kesintiye uğradığı sırada Bitcoin ağının %99.99 oranında çalıştığını hatırlatarak, Google’u Bitcoin’e davet etti.

Monero’nun eski baş sorumlusu Riccardo Spagni ” Bitcoin bunu düzeltir”

İki faktörlü kimlik doğrulama nedeniyle bazı merkezi borsalara da erişimi kısıtlanan kullanıcılar tepki gösterdi.

Tyler Winklevoss’da ” O esnada Bitcoin tamamen çalışıyor” diyerek Google’a gönderme yaptı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu