binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerGoogle Kripto Para Reklamları İçin Dava Süreci Başlıyor

Google Kripto Para Reklamları İçin Dava Süreci Başlıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği gibi Google, Haziran ayından itibaren ICO ve kripto para reklamlarını yasaklayacağını açıkladı. Kripto para sektörü reklamlarını almak istemeyen Google‘ye geliştiriciler kısa süre içinde dava açma yoluna gidiyor. Dünyanın dijital reklamlar konusunda en çok kazanan şirketi Google, gelirinin yüzde 95 ini reklamlardan sağlıyor. Kripto para sistemleri de yatırım piyasalarının en önemli değerlerinden biri haline gelmiş durumda. Bu yasaklama ile Google milyonlarca hatta milyarlarca reklamı yasaklayabilir.

Google şirketi, illegal reklamlar konusunda biraz katı kuralları benimsemiş gibi görünüyor. Öyle ki kripto para reklamlarına da ne yazık ki yer vermiyor. Ancak zaman içerisinde Google şirketinin bu kuralına ciddi anlamda tepki gösterdi de diyebiliriz.

Rusya Dava Açıyor

Kripto para girişimcileri için olumsuzluk arz ettiği gerekçesi ile Rusya’dan Google şirketine karşı dava açılıyor. Rusya, özellikle coin yatırımları konusunda dünya genelinde ki en büyük ve kapsamlı ülkelerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor.

Google Kripto Para Reklamları
Google Kripto Para Reklam Yasağı İçin Dava Ediliyor

Kripto para yatırımcılarına daha kısa sürede ulaşabilmek için Google reklamlarının etkisi çok büyük. Ancak reklam engeli nedeni ile bu anlamda çok ciddi bir sıkıntı söz konusu. Rusya’da ise dava süreci kısa zaman içerisinde başlayacak gibi görünüyor. Vladimir Orehov, bu konu ile alakalı olarak aşağıdaki gibi bir açıklama yaptı;

 Birçok kişi kripto paralardan zarar gördü veya görecek ama bu kripto para reklamlarının tamamen yasaklanması gerektiği anlamına gelmemeli. Her zaman her şey yasaklanmamalı. İnsanların yatırım yaparken karar verme ve seçme hakları kendilerine aittir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail