Kripto HaberleriHaberlerGoogle Kripto Para Sitelerine Engel Mi Uyguluyor?

Google Kripto Para Sitelerine Engel Mi Uyguluyor?

Takip et

Google’nin en son yaptığı çekirdek algoritma güncellemeleri ile beraber birçok sitenin sıralaması değişmiş durumda. CCN başta olmak üzere çoğu kripto para sitesinin gelirleri ciddi anlamda düştü. Hatta dünyanın en büyük kripto para haber sitelerinden olan CNN bu yüzden kapanacağını açıklasa da sonra bu açıklamasından vazgeçti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Google temsilcisi şöyle konuştu:

Yapılan güncellemeler ile bazı sitelerde ciddi düşüşler olabileceği gibi bazılarında da yükselişler olabilir. Değişen internet ortamına ayak uydurmak için tempolu bir çalışma ve kullanıcı odaklı güncellemeler sunuyoruz.

Özellikle Google’nin yaptığı son güncellemelerde hata olduğunu şirket kendisi kabul etmiş ve problemler üzerinde çalışıldığını ve yeni güncellemeler ile düzeltileceğini ifade etmişti.

Benzer Olayı ABD Başkanı da Yaşamıştı

Benzer olayı geçtiğimiz yıl ABD Başkanı Donald Trump da gündeme getirmişti. Google’de “”Trump haberleri” şeklinde arama yapıldığında hep yalan ve yanlış haberlerin ilk sıralarda gelmesi bilinçli bir şekilde yapılıyor” iddiasında bulunulmuştu. Google’den durum ile ilgili yalanlama gelse de insanlar artık arama motoru devinin bu konularda çok şeffaf olmadığını düşünüyor.

Şu anda sektörde lider olduğu ve güçlü bir alternatifi olmadığı için Google tek başına piyasada at koşturabiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları