HaberlerKripto Para

Google Kripto Para Sitelerine Engel Mi Uyguluyor?

Google'nin son güncellemelerinden sonra kripto para sitelerinin trafiğinde azalma var.

Google’nin en son yaptığı çekirdek algoritma güncellemeleri ile beraber birçok sitenin sıralaması değişmiş durumda. CCN başta olmak üzere çoğu kripto para sitesinin gelirleri ciddi anlamda düştü. Hatta dünyanın en büyük kripto para haber sitelerinden olan CNN bu yüzden kapanacağını açıklasa da sonra bu açıklamasından vazgeçti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Google temsilcisi şöyle konuştu:

Yapılan güncellemeler ile bazı sitelerde ciddi düşüşler olabileceği gibi bazılarında da yükselişler olabilir. Değişen internet ortamına ayak uydurmak için tempolu bir çalışma ve kullanıcı odaklı güncellemeler sunuyoruz.

Özellikle Google’nin yaptığı son güncellemelerde hata olduğunu şirket kendisi kabul etmiş ve problemler üzerinde çalışıldığını ve yeni güncellemeler ile düzeltileceğini ifade etmişti.

Benzer Olayı ABD Başkanı da Yaşamıştı

Benzer olayı geçtiğimiz yıl ABD Başkanı Donald Trump da gündeme getirmişti. Google’de “”Trump haberleri” şeklinde arama yapıldığında hep yalan ve yanlış haberlerin ilk sıralarda gelmesi bilinçli bir şekilde yapılıyor” iddiasında bulunulmuştu. Google’den durum ile ilgili yalanlama gelse de insanlar artık arama motoru devinin bu konularda çok şeffaf olmadığını düşünüyor.

Şu anda sektörde lider olduğu ve güçlü bir alternatifi olmadığı için Google tek başına piyasada at koşturabiliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı