Haberler

Google Madencilikle İlgili Eklentileri Yasaklıyor!

Google, geçtiğimiz günlerde Haziran ayından itibaren ICO ve kripto para reklamlarını yasaklayacağını duyumuştu. Şimdi ise kripto para madenciliği yapan Chrome uzantılarını yasaklayacak.

Google, Chrome tarayıcısına yüklenebilen ve kripto para madenciliği yapan uzantılara savaş açtı. Şirket artık Chrome Web Mağazası’na kripto para madenciliği ile alakalı eklentileri kabul etmeyecek. Mevcut olan eklentiler ise kademeli olarak Haziran ayına kadar kaldırılacak.

Bu yasaklamaya gerekçe olarak yapılan açıklamada: “Geliştiricilerin Mağazaya yüklediği madencilik ile alakalı eklentilerinin yüzde 90’a yakını politikamızı ihlal ediyor” ifadelerine yer verildi.

Bir diğer yasaklama sebebi ise; bu eklentilerin arka planda çalıştığını ve gizli bir şekilde yüklü olduğu bilgisyarlarda kripto para madenciliği yaptığı iddiası. Bu nedenle Google, bu eklentilerin hızlı bir şekilde artması nedeni ile bu kararı almış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu