Bitcoin

Google’da Bitcoin Aramaları Arttı

Google'da kripto para birimi Bitcoin araştıranların sayısında artış.

Bitcoin aramaları son zamanlarda Google’da arttı. Kripto para birimlerinin bir süredir devam eden yükseliş durumundan hemen sonra yatırımcılar yatırımlarını tekrar Bitcoin‘den yana yapmaya başladılar ve kripto para piyasasında daha çok yatırım yapmak istediler. Kripto para birimlerinin kısa vadede yükselmesi ve yatırımcıların 4.000 dolar direnci konusunda daha ılımlı bir piyasa yaratması nedeniyle kripto para birimlerinin değerinin gelecek birkaç gün içerisinde bireysel yatırımcıların daha fazla talep göstermesi ile yükselmesi mümkün. Yatırımcıların, kripto para birimleri konusunda düşünceleri ve ne düşündüklerinden bağımsız olarak kripto para sahibi olmak isteyen milyoner yatırımcılarında piyasada olası boğa koşusu başlamadan bu dönemde Bitcoin sahibi olmaya yönelik olarak istekleri olduğu bazı kimseler tarafından iddia edildi.

Kripto para sahibi olmak isteyen kişi sayısındaki muazzam artışın bir süredir devam eden düşüş eğiliminin sona erdiğine dair açıklamalar. Bitcoin sahibi olmak isteyen ancak ayı piyasasında 1.200 dolara kadar düşüş olabilecek olduğu açıklamalarından endişe eden yatırımcıların büyük kısmı, yeni yatırım yapmak için en az 4.000 dolar direncinin kırılması gerektiğini düşünmeye başlamışlardı.

Bitcoin, piyasa hacminin artması ve piyasa fiyatlarının yükselmesi ile birlikte yatırımcılar tarafından tekrar ilgi görmeye başladı. Bunun hemen ardından ise Google’da iddialar eğer doğruysa birçok ülkede arama hacimlerinde Nisan 2018’e göre artış yaşandı. 2017 Aralık ayına göre çok düşük olan bu hacim artışının kısa sürede yükselen Bitcoin fiyatı sayesinde olduğunu düşünen araştırmacılar ise kısa vadede daha fazla hacim artışı görmenin mümkün olduğunu düşünmeye başladılar.

Her işlem ayrı bir önem taşıyor

Google’da Bitcoin araması yapılması kripto para birimi Bitcoin’e ilgi gösterildiğinin bir göstergesi. Bitcoin satın almak isteyen veya Bitcoin alan kişilerin Google’da ”Bitcoin” araması yapması hem yatırımcı için önemli, hem reklam verenler için, hem de site sahipleri ve Bitcoin için önemli. Bitcoin’e sahip olacak olan her bir yatırımcının önce Google’da araştırma yapıyor ve kripto para analistlerinin konu hakkında ne düşündüklerini araştırıyor olması da yatırımcıların Google’da yaptıkları aramaların artmasında en önemli payın Bitcoin fiyatından geçtiği ve geçmeye devam edecek olduğunun bir göstergesi olarak görülüyor.

Google’da ABD ve Asya’da yapılan Bitcoin aramalarının artması ve en çok ABD’de Google.com’da yapılan Bitcoin aramasının artması kripto para alacak olan kişiler için çok büyük önem taşırken, aynı zamanda Bitcoin fiyatının artmasında da büyük bir rol oynayacak olan etkenlerden birisi olarak değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu