Bitcoin

Grayscale CEO’sundan Bitcoin Spot ETF’si Hakkında SEC’e Sert Uyarı: “Tüm Seçenekler Masada!”

Grayscale CEO'su Michael Sonnenschein, Bitcoin spot ETF'leri hakkında SEC'e çok sert uyarılarda bulundu.

Kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenschein, Bitcoin Trust’larını ETF’ye dönüştürme başvurularının SEC tarafından reddedilmesi durumunda nasıl bir yol haritası izleyeceklerini açıkladı.

“Bitcoin Spot ETF’si Başvurusu Reddedilirse SEC’e Dava Açabiliriz”

Sonnenshein, böyle bir senaryoda SEC’e dava açma ihtimalinin masada olduğunu söyledi.

Ünlü CEO, Miami’deki Exchange ETF konferansında yaptığı açıklamasında “tüm seçeneklerin masada olduğu” mesajını verdi:

“Benzer iki meseleye baktıklarında, denetleyici kurum olarak bu iki meseleye de benzer bir bakış ile bakmaları gerekiyor.”

Şirket geçtiğimiz yıl, sahibi olduğu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ürününü bir ETF’ye çevirme başvurusu yapmıştı. 2013 yılında hayata geçen yatırım ürünü 25.6 milyar dolarlık varlığı kontrol ediyor.

Sonnenshein yaptığı açıklamasında 800.000 ABD hesabının GBTC’ye yatırım yaptığını ve bunların arasında bireysel yatırımcılar, emeklilik hesapları, yatırım fonları ve ETF’lerin bulunduğunu söyledi:

“SEC’in sahip olduğu fırsatı düşündüğünüzde, bu kurumun yatırımcıların daha fazla korunması için ve halihazırda var olan bir ürünü yatırımcılara daha fazla koruma sağlayacak bir yasal çerçeveye tabii etmek için çalışması gerektiği sonucuna varıyorsunuz.”

SEC’in bu konuyla ilgili kararını Temmuz ayında vermesi bekleniyor. GBTC son aylarda sürekli olarak düşüş trendine seyretti. Buna ek olarak kısa bir süre önce kullanıcılar bu ürünün bir ETF’ye çevrilmesi için SEC’e 3.000’den fazla mektup gönderdiler.

Çok sayıda fon yöneticisi SEC’e Bitcoin spot ETF’si için başvuruda bulunsa da henüz yetkili kurum bunların hiçbirine onay vermedi.

Sonnenshein, BTC vadeli işlemlerinin kripto para endüstrisi için büyük bir dönüm noktası niteliği taşıdığını ve SEC’in atması gereken “bir sonraki doğal adımın” 1933 yasası kapsamında spot BTC ETF’sine onay vermek olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu