BitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Grayscale’den Bitcoin ETF Açıklaması Geldi: “SEC’i Bekliyoruz”

Bitcoin'e yönelik ETF onay beklentileri artıyor

Kurumsal yatırım devi Grayscale, Bitcoin Trust’ı borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmeyi düşündüklerini ve bu bağlamda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvuruda bulunma planlarının olduğunu belirtmişti.

Grayscale şirketinin iletişim direktörü Jennifer Rosenthal Twitter hesabından yaptığı paylaşımda , Grayscale şirketi olarak SEC’den açık ve resmi bir gösterge gelir gelmez SEC’e onay başvurusunda bulunmaya hazır olduklarını ifade etti.

“Hafta sonu boyunca saygın medya kanalları ve analistlerden Bitcoin vadeli işlem ETF’sine ilişkin açıklamalar okuduk. Bugün bunu teyit etmekten mutluluk duyuyorum. GBTC’nin bir ETF’ye dönüştürülmesi için SEC’ten resmi bir işaret gelir gelmez dosyalama yapacağız.”

Grayscale’in ETF başvurusu spot ETF işlemlerine yönelik olacak. Hali hazırda SEC’in önünde bekleyen pek çok spot Bitcoin ETF başvurusu var. SEC bugüne kadar bunlarla ilgili bir karar vermedi ve karar verme süresini sürekli olarak uzattı. SEC’in spot ETF’ler hakkında nasıl bir karar vereceği belirsizliğini korurken, yeni dosyalamalar devam ediyor.

Grayscale’in yönetimi altında şuanda 53 milyar dolarlık kripto varlık bulunuyor. GBTC 650.000 Bitcoin ile en büyük BTC fonu olma unvanını taşıyor.

İlgili Haber
Bitcoin Vadeli İşlem ETF'si Doğrulandı, Yarın Başlıyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu