Bitcoin

Grayscale’in Bitcoin (BTC) Fonunda Sert Düşüş, Ne Anlama Geliyor?

Peter Schiff, Grayscale'in BTC fonundaki düşüşü yorumladı.

Glassnode tarafından aktarılan verilere göre Grayscale’in Bitcoin (BTC) fonundaki düşüş devam ediyor. Grayscale’in BTC fonundaki hisselerin fiyatı genellikle spot piyasadaki Bitcoin fiyatından bir hayli yüksek seyrediyordu. Ancak son dönemde yaşanan düşüşler bu fondaki fiyat farkının azalmasına hatta negatife geçmesine yol açtı.

Grayscale’in GBTC Fiyatı Düşüşte

Grayscale tarafından aktarılan bilgilere göre GBTC’nin fiyatı tarihin en düşük seviyesine geriledi ve normal fiyatın %12 gerisinden işlem görüyor. 3 Mart tarihinde BTC fiyatının hisse başı 46,83 dolar seviyesinden işlem gördüğü, GBTC üzerinde ise bunun 41,25 dolar olduğu ortaya çıktı. Fiyatın daha fazla düşmesi ise bu oranı daha fazla negatife çekmiş olabilir.

Ünlü altın yatırımcısı ve Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff de bunun aslında güven kaybı olduğunu vurguladı. Schiff, Bitcoin’e yönelik güvenin kaybolduğunun buradan anlaşılabileceğini ifade etti. Kurumsal yatırımcının BTC almak yerine GBTC üzerindeki hisselerini satması, Schiff’e göre tam bir düşüş sinyali.

Schiff, fiyatın %12 aşağısından BTC satmak isteyen kurumsal yatırımcıların panik içerisinde olduğunu belirterek, artık güven ortamının kalmadığını vurguladı. Buna rağmen önde gelen analistler ise orta vadede Bitcoin’in altının yerini alabileceğini düşünmekte.

Josh Rager kısa süre önce yaptığı açıklamasında Bitcoin’in altının yerini alıp rezerv varlık olabileceğini vurgulamıştı. Schiff’in güven kaybı açıklamalarına rağmen ONS altın fiyatının da sert düşmesi aslında bunun genel bir piyasa durumu olduğunu göstermekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Zeki

Merhaba. bitcoinsistemi.com sitesini genel olarak çok başarılı buluyorum ve severek, yakından takip ediyorum. Yalnız küçük bir tavsiyem olacak. Yazarlarınız “-mekte -makta” eklerini bu kadar kullanmak yerine “yapıyor, ediyor” şeklinde yazarsa makaleler daha akıcı ve hoş bir usluba sahip olur. Başarılarınızın daim olması dileğiyle. Saygılar.


Başa dön tuşu