Ethereum ClassicHaberler

Grayscale’in Ethereum’a Alternatif Olarak Gördüğü Bu Altcoin Yüzde 100 Yükseldi!

ETC'ye olan ilginin artmasının nedenlerini Grayscale açıkladı.

Bitcoin Mart ayının ikinci yarısında başlattığı yükseliş trendini devam ettirirken pek çok altcoinde güzel yükseliş yaşandığını takip ettik.

Bu süreçte sert yükselen altcoinlerden birisi de Ethereum Classic oldu. ETC’deki yükselişe dikkat çeken en büyük Bitcoin ve altcoin fonu Grayscale yükselişin arkasındaki nedenlere ilişkin bir makale yayımladı.

13 Mart ve 24 Mart tarihleri arasında Bitcoin’deki %13’lük yükselişe karşılık ETC’nin %103 oranında arttığını belirten analistler, bu sert yükselişin bir beklentinin satın alınmasıyla ilgili olduğunu belirtti.

“ETC’ye olan ilginin artması Ethereum’un bu yıl içerisinde POS’a geçişiyle madencilerin hash güçlerini Ethereum Classic ağına geçireceklerine dair bir beklentiden kaynaklı.”

Makalede ETC’nin Ethereum madencileri için iyi bir alternatif olduğu belirtilerek şu ifadeler kullanıldı;

“Birleştirme ana ağda gerçekleştiğinde, Ethereum madencileri artık mevcut kurulumlarıyla blok ödülleri kazanmayacak ve işlem güçlerine katkıda bulunmak için bir yer bulmaları gerekecek.

Ethereum Classic ağının Proof of Work’e uzun vadeli bir bağlılığı olduğu ve çok benzer koda sahip bir Ethereum çatalı olduğu göz önüne alındığında, ETC ağı, Ethereum’un hash gücünü almak için iyi bir aday olabilir.”

Makalede, şimdilik ETC’ye ciddi bir madenci geçişi olmasa da zamanla bunun yaşanacağına dair bir sonuca varıldığı belirtildi.

ETC’deki yükselişin arkasında bu beklenti yanı sıra 15 Nisan 2022’de yaşanacak blok ödülü yarılanması (halving) olayının da etkili olduğu belirtildi. Protokolün enflasyon oranını düşürmeye yarayan bu olay, tarihsel olarak fiyata pozitif yansıdı.

ETC’nin daha önce %51 saldırısı ile karşı karşıya kaldığını hatırlatan analistler, hashrate deki olası artışın ağa olan güveni tazeleyebileceğini belirtti.

“ETC geçmişte %51 saldırılarından mustarip olsa da, artan hashrate, ağda daha fazla güvene yol açabilecek daha fazla ağ güvenliği anlamına gelir.

ETC ağı üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) şu anda seyrektir , ancak artan ağ güvenliği daha fazla zincir içi akışa yol açabilir.

ETH madencileri, ETC madenciliğine geçmek yerine, donanımları için video kodlama gibi kripto ile ilgili olmayan diğer ağları veya alternatif gelir kaynaklarını seçebilir.

Sonuç olarak düşük ETC enflasyonu ve ETH’nin POS’a geçişi ETC için pozitif bir kaç senaryoyu gündeme getirebilir.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu