Kripto HaberleriBitcoinGrayscale'ın SEC'e Açtığı Bitcoin ETF Davasında Gelişme Yaşandı

Grayscale’ın SEC’e Açtığı Bitcoin ETF Davasında Gelişme Yaşandı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) ihraççısı Grayscale Investments ile ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu SEC arasında devam eden davada yeni bir gelişme yaşandı.

Grayscale yetkilileri, mahkeme heyetine ilk yasal özeti sunduklarını açıkladı.

“Mahkemeye sunduğumuz özet, 11 Ekim’deki açılış brifingimizin ve ardından gelen belgeler ile birlikte dava savunmamızın bir sonraki adımı oldu.”

Böylelikle Grayscale davayı açtıktan sonra ilk adımını atmış oldu. Davadan Bitcoin ETF adına olumlu bir sonuç çıkacağı düşünülmese de yine de bir sonraki Bitcoin ETF kararları verileceği zaman SEC’in biraz daha dikkatli olması mümkün olabilir.

Ekim ayındaki dava açılış özetinde Grayscale, diğer düzenleyici kurumların spot piyasaya dayalı Bitcoin ETF’ini onaylamasına rağmen SEC’in bu konuda keyfi bir karar aldığını iddia etti.

Grayscale, geçtiğimiz Haziran ayında en büyük Bitcoin fonu olan GBTC’yi spot bir ETF fonuna dönüştürmek için SEC’e başvurdu. SEC ise başvuruyu hızlı bir şekilde reddetti. Grayscale yetkilileri, alınan kararın keyfi olduğunu ve 850.000 yatırımcının bu nedenle zarar ettiğini söyleyerek mahkemeye gitti.

SEC ise vadeli işlem ve spot tabanlı BTC fonunun “tamamen farklı şeyler” olduğunu sunarak kendini savunuyor.

SEC, Daha Önce Spot ETF’leri Onayladı!

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun savunması ilk başta mantıklı gibi gözükse de aldığı kararlar gerçeği yansıtmıyor. SEC, daha önce bir çok kez başka alanlarda işlem gören vadeli sözleşmelerin spota dönüşmesine izin verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları