Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore Borsaları Bu Altcoini Delist Ediyor!

Güney Kore Borsaları Bu Altcoini Delist Ediyor!

Takip et

Güney Kore’de uygulanan kripto para düzenlemelerine göre borsaların daha katı kara para aklama ve müşterini tanı kurallarını uygulaması gerekiyor.

Litecoin’in (LTC) gizlilik odaklı MimbleWimble (MWEB) güncellemesinin ana ağında etkinleştirilmesinden sonra yatırımcılar bu güncellemeyi olumlu karşılarken Güney Kore’deki borsalar yasal problemler nedeniyle LTC’yi delist etme kararı aldı.

Bu bağlamda Güney Kore’nin beş büyük kripto para borsasından biri olan Upbit, yayınladığı duyuruda MimbleWimble (MWEB) güncellemesinin LTC ana ağında etkinleştirilmesinden sonra LTC’yi delist ettiklerini açıkladı.

“Litecoin (LTC) için işlem desteğinin sona erdiğini duyuruyoruz.

Upbit Dijital Varlık İşlem Desteği Sonlandırma Politikası uyarınca, ilgili yatırımcıları korumak için 20.06.2022 tarihinde LTC işlem desteğini sonlandıracaktır.

Piyasa desteği sona ermiş olsa da, Upbit piyasa desteğinin sona ermesinden sonraki 30 gün boyunca para çekme hizmetini destekleyecektir. Para çekmek istiyorsanız, lütfen bunu 20.07.2022′ den önce yapın.”

Upbit yaptığı açıklamada ayrıca kendilerinin Litecoin Vakfı’na MWEB güncellemesi ile ilgili bir talepte bulunduğunu ve talebe verilen yanıta dayanarak gizlilik odaklı güncellemenin kapsamlı bir incelemesinin yapıldığını belirtti.

Ülkenin yerel haber kaynağı 8BTC’nin haberine göre ise, Upbit dahil olmak üzere ülkenin beş büyük kripto para borsası Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax’ın Litecoin’i (LTC) listeden çıkardı.

Hatırlanacağı üzere ülkenin beş büyük kripto para borsası Upbit ve diğerleri Mayıs ayının sonunda yatırımcıları gizli işlemlerin riskleriyle ilgili uyarmıştı.

İlgili Haber
Borsalar Bu Altcoin Hakkında Uyarı Yayımlıyor! "Desteklemeyeceğiz"

CoinMarketCap verilerine göre 20. sırada yer alan Litecoin 62$ seviyesinden işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Güney Kore’de dolandırıcı luna yı destekle LTC deliks et şrfs

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları