Blockchain

Güney Kore’de Bir Üniversite Öğrencilere Blockchain İle Diploma Verecek

Güney Kore Pohang Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (POSTECH), korona virüs dolayısı ile mezun olanlara Blockchain ile mezuniyetlerine dair birdiploması verecek.

Nexo

Güney Kore Pohang Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (POSTECH), rektörlüğünce kısa bir mesajla öğrenciler bilgilendirildi. Korona virüs salgını dolayısı ile toplanmanın uygun olmadığını bildiren rektörlük, 800’den daha fazla öğrencinin diplomalarını Blockchain teknolojisi altyapısı ile alacak olduklarını, SMS ve mail yoluyla da öğrencilere diplomalarının teslim edileceğini açıkladı.

Kağıda basılı diploma vermeye devam edecek olan üniversite, daha çok Blockchain teknolojisini kullanacak ve belki gelecekte her zaman bu teknolojiden yararlanacak. Rektörlükten henüz kesin bir açıklama yapılmazken, kısa süre içerisinde öğrencilerin diplomalarına kavuşabilecekleri ve korona virüsü dolayısı ile bunu online olarak diploma verip, uzaktan kutlayacaklarını açıklamış durumda.

Öğrencilerin ise durumdan kısmen memnun oldukları, bazılarının bu durumdan dolayı tepki gösterdiği bilinmekte.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı