HaberlerKripto Para

Güney Koreli Yetkililer Yasa Dışı Kripto Ticaretini Çökertme Konusunda Kararlılar

Güney Kore polisi 33 kişiyi daha yasadışı kripto ticareti yaptığı gerekçesiyle soruşturma altına aldı.

Son zamanlardaki kripto para ticareti karşıtı eylemleriyle gündeme gelen Güney Kore, 33 kişiyi daha yasa dışı kripto para alım satımı yaptığı şüphesiyle yakın takibe almış durumda.

Ülke genelinde hizmet veren tanınmış kripto para borsalarına ambargo uygulayan Güney Kore hükumeti, söz konusu şirketlerde çalışanlara kripto para ticaretini yasaklamış, bu konuyla ilgili net tavrını açıkça ortaya koymuştu.

İlgili Haber
Güney Kore Kripto Para Ticaretini Kısıtlamaya Devam Ediyor!

Güney Kore yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu 33 kişi birkaç aydır kripto paralarla yasa dışı eylemler gerçekleştiriyor ve bu ticari eylemlerden 1,48 milyon dolar (1,59 trilyon won) değerindeki kripto parayı ülke dışındaki muhataplarıyla karşılıklı alım satım işlemleri şeklinde gerçekleştiriyorlar.

Güney Koreli yetkililerce hazırlanan raporda, 812,2 milyardan fazla wonun ismi belirtilmeyen kripto borsalarında işlem gördüğü ve sonrasında döviz cinsinden itibari paralara çevrildiği belirtiliyor.

Yürütülen soruşturma kapsamında yakın takibe alının 14 kişinin savcılığa sevk edildiği, 4 kişinin soruşturmasının devam ettiği ve olaylara karışan 15 kişiye de para cezası uygulandığı ifade edildi. Ayrıca yasa dışı kripto ticareti yaptığı tespit edilen bir kişiye de 12 milyar won para cezası uygulanmış durumda.

Kripto paralarla ilgili Çin’in yolundan giden Güney Koreli yetkililer, koymuş oldukları yasaların dışına çıkanların gözünü açtırmamaya kararlı görünüyorlar. Nitekim kripto paralar aracılığıyla vergi kaçırma olayına karıştığı iddia edilen 12 bin kişiden toplamda 47 milyon doların üzerindeki kripto paraya el konulmuş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu