BitcoinHaberler

Güney Kore’nin Bitcoin Yasası Sızdırıldı! İnovasyon Desteklenecek!

Güney kore kripto para dostu yasa için çalışıyor.

Güney Kore gazetesi Kukmin tarafından yayımlanan bir belge hükümetin 2024 yılına kadarki kripto para yasalarına ilişkin planlarını deşifre etti.

Sızdırılan belgeye göre Güney Kore 2023’de detaylı bir kripto para mevzuatı çıkararak ve 2024’e kadar bu yasanın uygulanması için gerekli kurumsal altyapıyı oluşturacak.

Yeni seçilen Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol yönetimi tarafından hazırlanan belgede ülkenin inovasyon merkezi olma hedeflerinden vazgeçilmeyeceği belirtiliyor.

“Dijital Varlık Temel Yasası” isimli çalışma yeni başkanın ortaya koyduğu 110 politik hedefinde bir parçasını oluşturuyor.

Yasanın uluslararası normlara uygun olacağı  ABD ve AB’deki düzenleyicilerle işbirliği içerisinde hazırlanacağı ifade edildi.

Kukmin’in haberine göre, hükümet kripto para işlemleri için mevcut altyapıyı genişletmeyi ve daha fazla bankanın sektöre girmesine izin vermeyi planlıyor.

Bunlara ek olarak NFT’lerin kurumsallaştırılması ve ICO’ların kanuni bir çerçeveye oturtulması hedefleniyor.

Sızdırılan belge hükümet tarafından doğrulandı ancak taslağın son halinin henüz netleşmediği ifade edildi.

Hükümetin 2100$’ın üzerindeki kazançlardan %20 oranında vergi alma planları da bu yasa çerçevesinde 2024 yılına ertelenmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu