Litecoin

Günün En Çok Kaybedeni: Litecoin Fiyatı Yüzde 8 Düştü!

Litecoin fiyatı halving ve benzer nedenlere bağlı olarak %8 oranında düşüş gördü.

Kripto para piyasasının en güçlü altcoini olmasa da en güçlüler arasında ilk 5 arasında kalan Litecoin bugün değer kaybetmeye başladı. Halving sürecinden ötürü Litecoin yatırımcıları yatırımlarının bir kısmını çekme kararı alırken, bir kısmı da yeni yatırım kararı aldı. Yatırım kararı alan Litecoin yatırımcılarının büyük bölümü kripto para pazarında pek fazla yatırım yapan isimler olmadığı ve neredeyse %90 üzerinde Litecoin yatırımcısının (alım ve satış kararı düşünenlerin tahmini oranı*) satış kararını tercih etmesi sonucunda fiyat düşüşleri başladı.

%8 değer kaybı ile gündemde duran Litecoin güncel fiyatı konusunda henüz yatırımcılar 94 dolara kadar gerilemiş olan fiyat dolayısı ile pek fazla endişeli görünmüyor olsa da büyük oranda yatırımcıların beklentisi kısa vadede 90 dolara kadar düşüş olabilecek olduğunu düşünmelerine neden olmakta. Bitcoin fiyatında %1 değer kaybı olması da Litecoin’in bu kadar büyük oranda değer kaybı görmesinde en etkili nedenlerden bir tanesi ve yatırımcıların piyasada en fazla pazar payı hacmine ve piyasa hacmine sahip Bitcoin’e yatırım yapması da Litecoin düşüşlerinin bir diğer sebeplerinden.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu