Kripto HaberleriEthereumHacker, Twitter'ı Hackleyip Kendi Ethereum Cüzdan Adresini Yerleştirdi!

Hacker, Twitter’ı Hackleyip Kendi Ethereum Cüzdan Adresini Yerleştirdi!

Takip et

Twitter’ın dün itibarıyla eski CEO’su konumuna gerileyen Jack Dorsey’in lider kripto para birimi Bitcoin’e olan desteği endüstri çapında bilinen bir şey.

Dorsey, Bitcoin için çok fazla adım attı ve Twitter üzerinde Bitcoin ile bahşiş verilmesi de bunlardan birisi. Ancak ilginç olan ise tam da Jack Dorsey’in istifasından sonra bir hackerın Twitter’ı hackleyerek Bitcoin bahşişinin yanına Ethereum bahşişi eklemesi oldu.

Twitter’a Ethereum Eklentisi

Hong Kong’da yaşayan ünlü hacker Jane Wong, daha önce Instagram ve Spotify gibi uygulamaları da hacklemesi ile biliniyor.

Wong, Twitter’dan yaptığı açıklamasında kullanıcıların Venmo veya Bitcoin ile bahşiş alabilmesini sağlayan tipjar uygulaması ile oynadığını ortaya koydu. Normalde Ethereum bulunmayan uygulama, Wong’Un eklentisi ile resmen Ethereum bahşişine de kavuşmuş oldu.

Wong konu hakkında yaptığı açıklamada bu seçeneğin aslında eylül ayından beri orada ve kodların içinde yer aldığını ancak Twitter’ın bunu aktif etmediğini vurguladı. Tipjar uygulamasına kendi Ethereum adresini ekleyen Wong, yaptığı tek şeyin ise Twitter uygulamasını biraz kurcalamak olduğunu itiraf etti.

Jack’in ayrılışından hemen sonra eski CEO’nun desteklemediği Ethereum’un anında Twitter’a eklenmesi ise aslında net bir mesaj olarak görülüyor. Twitter’ın yeni CEO’sunun da metaverse ve bunun gibi projelere ilgi duyduğu ve bu yüzden aslında Ethereum’u da destekliyor olabileceği biliniyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları