EthereumHaberler

Hacker, Twitter’ı Hackleyip Kendi Ethereum Cüzdan Adresini Yerleştirdi!

Twitter'a ilginç saldırı!

Twitter’ın dün itibarıyla eski CEO’su konumuna gerileyen Jack Dorsey’in lider kripto para birimi Bitcoin’e olan desteği endüstri çapında bilinen bir şey.

Dorsey, Bitcoin için çok fazla adım attı ve Twitter üzerinde Bitcoin ile bahşiş verilmesi de bunlardan birisi. Ancak ilginç olan ise tam da Jack Dorsey’in istifasından sonra bir hackerın Twitter’ı hackleyerek Bitcoin bahşişinin yanına Ethereum bahşişi eklemesi oldu.

Twitter’a Ethereum Eklentisi

Hong Kong’da yaşayan ünlü hacker Jane Wong, daha önce Instagram ve Spotify gibi uygulamaları da hacklemesi ile biliniyor.

Wong, Twitter’dan yaptığı açıklamasında kullanıcıların Venmo veya Bitcoin ile bahşiş alabilmesini sağlayan tipjar uygulaması ile oynadığını ortaya koydu. Normalde Ethereum bulunmayan uygulama, Wong’Un eklentisi ile resmen Ethereum bahşişine de kavuşmuş oldu.

Wong konu hakkında yaptığı açıklamada bu seçeneğin aslında eylül ayından beri orada ve kodların içinde yer aldığını ancak Twitter’ın bunu aktif etmediğini vurguladı. Tipjar uygulamasına kendi Ethereum adresini ekleyen Wong, yaptığı tek şeyin ise Twitter uygulamasını biraz kurcalamak olduğunu itiraf etti.

Jack’in ayrılışından hemen sonra eski CEO’nun desteklemediği Ethereum’un anında Twitter’a eklenmesi ise aslında net bir mesaj olarak görülüyor. Twitter’ın yeni CEO’sunun da metaverse ve bunun gibi projelere ilgi duyduğu ve bu yüzden aslında Ethereum’u da destekliyor olabileceği biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu