Bitcoin MadenciliğiHaberler

Hackerlar Kripto Para Madenciliği İçin Süper Bilgisayarları Hedefledi!

Avrupa anakarasında yeni bir ZDnet raporuna göre hackerlar kripto para birimi madenciliği için süper bilgisayarları hedefledi.

Üniversitede bulunan ARCHER süper bilgisayarını hedefleyen hackerlar, bu sayede bilgisayarı ele geçirerek çok yüksek oranlarda kripto para birimi madenciliği yapmayı düşündüler. İngiltere, Almanya ve İsviçre’de rapor edilen verilere göre hackerların gün geçtikçe daha fazla süper güçlü bilgisayarlara saldırmak için planlar yaptıkları, bu bilgisayarları kullanarak kripto para birimi madenciliği yapmak istedikleri belirtildi. ABD ve diğer ülkelerde çok sayıda bulunan süper bilgisayarların normal bilgisayarlara göre binlerce kat daha güçlü oldukları biliniyor.

Bu bilgisayar milyonlarca dolar değerinde olan çok hızlı, daha fazla özelliğe sahip ve daha çok bilimsel araştırmalar için aktif olarak deneyleri önizlemek için kullanılmakta.

Göründüğü kadarıyla hackerların süper bilgisayarları ele geçirmesini engellemek için bu bilgisayarları koruyacak farklı önlemler alınması gerek. Aksi durumda bilim adamlarının kullandığı bu bilgisayarların güvenliğinin de pek iyi görünmediği kesin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu