binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumHackerların 2017 Yılında Çaldığı 150.000 Ethereum'dan 3050'si Hareket Ettirildi! Satış Mı Geliyor?

Hackerların 2017 Yılında Çaldığı 150.000 Ethereum’dan 3050’si Hareket Ettirildi! Satış Mı Geliyor?

Hackerlar, 2017 yılında Parity'nin çoklu imza cüzdanından çaldıkları çok sayıda Ethereum'u (ETH) aklamaya başladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cyvers Alerts’ün raporlarına göre, bir hackerın Parity’nin çoklu imza cüzdanından çalınan Ethereum (ETH) fonlarının aklanmasını başlatmasıyla önemli bir siber güvenlik ihlali yeniden ortaya çıktı.

Hacker, Parity’nin Çoklu İmza Cüzdanından Çalınan Ethereum Fonlarını Aklamaya Başladı

Polkadot’un ana şirketi Parity, 2017 yılında bir güvenlik açığının kurbanı olmuş ve 150.000 ETH’nin çalınmasıyla sonuçlanmıştı.

Bugün, hacker eXch platformu üzerinden 3.050 ETH aktararak yaklaşık 9 milyon dolar değerinde bir hareketle aklama sürecini başlattı.

Bu gelişme, çalınan fonlar çeşitli kanallar aracılığıyla aktif olarak aklandığı için kripto para ekosisteminde siber güvenlik ihlallerinin devam eden yansımalarının altını çiziyor.

İlgili Haber  Tether CEO'su Paolo Ardoino'dan, Ripple CEO'sunun Tether (USDT) İle İlgili İddialarına Yanıt Gecikmedi! İşte Detaylar

Aklama faaliyetlerinin başlatılmasına rağmen, hacker hala çalınan fonların önemli bir kısmı üzerinde kontrolü elinde tutuyor ve kalan bakiye 83.017 ETH.

Mevcut piyasa oranlarına göre, bu miktar şaşırtıcı bir şekilde 246,6 milyon dolara eşittir ve ihlalin Parity ve ilgili projeleri üzerindeki önemli mali etkisini vurgulamaktadır.

Bilgisayar korsanları dijital altyapıdaki zayıflıklardan yararlanmaya devam ettikçe, kripto para alanında faaliyet gösteren şirketler için proaktif risk azaltma stratejilerine duyulan ihtiyaç giderek daha belirgin hale geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail