AnalizBitcoinEthereumHaberler

Halving Haritasına Göre Bitcoin 253,800$’a, Ethereum 22,300$’a Çıkabilir!

Bitcoin'de boğa bitmedi.

Bildiğiniz üzere kripto para piyasalarındaki boğa döngüleri 4 yılda bir gerçekleşen halvinge (yarılanma) göre şekilleniyor.

Ecoinometrics adlı hesap 2016 yılında yaşanan halving sonrası 2017 yılında yaşanan boğa piyasası ile, 2020 yılındaki halving sonrası başlayan boğa piyasasını kıyasladı ve şuanda bulunduğumuz noktayı tespit etti.

Bitcoin ve Ethereum üzerinden yapılan kıyaslamada fiyat hareketleri arasındaki benzerlik dikkat çekti.

Bu veriye göre, şayet tarih tekerrür ederse Bitcoin’de yeni bir ATH’ye yakın bir bölgedeyiz. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde Bitcoin’de ve Ethereum’da çok sert yükselişler görebiliriz.

Analize göre döngü tamamlandığında Bitcoin 253.800$, Ethereum ise 22.300$ olacak. Döngü tamamlandıktan sonra başlayacak ayı piyasası sonrası 42.000$ Bitcoin’de dip seviyesi olurken, 1350$’da Ethereum için dip olacak.

Halving Nedir?

Basit bir anlatımla Bitcoin madencileri her 1 blok (yaklaşık 10 dakikada 1 gerçekleşir) işlem yaptıklarında ödül olarak belli bir miktar Bitcoin kazanırlar. Bu kazanılan Bitcoin ilk defa üretilmiş Bitcoinler olur ve madencilere ödül olarak verilir. Böylece madenciler hem ağdaki işlemleri (transferleri ve doğrulamaları) yaparlar hem de yeni Bitcoinler üretirler.

Üretilen bu Bitcoin oranının yarı oranında azalmasına yani madencilere verilen ödülün yarı yarıya düşmesi durumuna halving (yarılanma) denir.

4 yılda bir gerçekleşen bu olay, Bitcoin’de boğa döngülerinin başlangıcı olarak kabul ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Görkem

Altcoinler de düşer mi büyük btc rallisinde

Anonim

Mal mısın oğlum sen?


Başa dön tuşu