binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiHalving'den Sonra Bitcoin Madencilerine Bir Şok Daha: Sürpriz Ülkede Yasaklanıyor! Çin Açıklama...

Halving’den Sonra Bitcoin Madencilerine Bir Şok Daha: Sürpriz Ülkede Yasaklanıyor! Çin Açıklama Yaptı

Bitcoin madencilerinin halving'den dolayı gelirlerinin düşmesine ek olarak sürpriz bir ülke de yasak açıklaması yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin Büyükelçiliği, Angola’nın “Kripto Para ve Diğer Sanal Varlık Madenciliğinin Yasaklanmasına İlişkin Yasası”nın resmen yürürlüğe girdiğini hatırlattı. Bu yasa, Afrika ülkesinde kripto para madenciliğini 1 ila 12 yıl arasında değişen hapis cezası ile cezalandırılabilecek bir suç faaliyeti olarak ilan ediyor.

Afrika’nın üçüncü büyük petrol üreticisi ve bir zamanlar Çin’in en büyük ham petrol tedarikçisi olan Angola, Bitcoin madenciliği için Çinli madencilerin akınına uğradı. Ancak yeni yasa, bu tür faaliyetlerde bulunanlar için katı cezalar getiriyor.

Yasa, sanal para “madenciliği” faaliyetleri için kullanılan bilgi, iletişim ve altyapı ekipmanlarına sahip olmanın bir ila beş yıl arasında hapis cezasıyla sonuçlanacağını ve ilgili ekipmanlara el konulacağını öngörüyor. Bağımsız olarak veya başkaları aracılığıyla kripto para madenciliği yapmak veya bu tür madencilik ekipmanlarını ulusal güç sistemine bağlamak, 3 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasına yol açacak. Bu faaliyetler için enerji tesisi lisanslarını kötüye kullananlar 3 ila 8 yıl hapis cezasına çarptırılacak.

İlgili Haber  Efsanevi Analist il Capo, Halving Sonrası Bitcoin Fiyatında Beklediklerine Dair İlk Görüşlerini Açıkladı

Çin, yayınladığı açıklamaya göre “kripto paraların yasal ödeme aracı ile aynı yasal statüye sahip olmadığını” ve “kripto para ile ilgili işlerle uğraşmanın yasadışı finansal davranış olduğunu” belirterek sanal para birimi işlemlerini zaten yasakladı.

Angola hükümeti de bu baskıyı takip etti. Geçen yıldan bu yana, Angola’daki birkaç Çin vatandaşı sanal “madencilik” yaptıkları ve yasadışı elektrik kullandıklarından şüphelenildiği için yasal sonuçlarla karşı karşıya kaldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail