Bitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para Madenciliği

Hep Zarar Ediyor Ama İflas Etmiyor: Bitmain 2019’da 61 Milyon Dolar Zarara Uğramış!

Çinli madencilik devini mahkemeye veren 4 eski çalışan Bitmain'den haklarını istiyor.

Sürekli “dünyanın en büyük madencilik devi” olarak anılan, ancak 2 yıldır zarar ettiği ortaya çıkan Bitmain’in 2019 yılında da zarar ettiği ve 2 yıldır üst üste zarar ettiği ortaya çıktı. 4 eski Bitmain çalışanı, kıdem, tazminat ve ek ödemelerin kendilerine yapılmadan işten çıkarıldıklarını belirterek mahkemeye başvurmuştu.

Bitmain avukatları, şirketin 2019 yılında net 61 milyon dolar zarar bildirdiğini kaydetti. Avukatlar, 2018 yılında da şirketin çok daha büyük miktarda zarar ettiğini ve 2018 yılındaki net zarar miktarının 450 milyon dolar olduğu paylaşıldı.

Kripto para piyasasını yakından takip eden çok sayıda madenci, bugün bu haberlerin üzerine “Bitmain gittikçe kötülüyor ve piyasada yeni rakipler ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Bazı madenciler Bitmain’in bunca büyük zarara rağmen “nasıl iflas etmediğini” sordu ve şirketin sırrını açıklamasını istedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu