AltınBitcoinHaberlerKripto Para

Her Şey Bitcoin’in Lehine, Fiyat Neden Düşüyor?

BitStamp US CEO'su Bobby Zagotta, Bitcoin'in altını geçebileceğini söyledi.

Kripto para borsası BitStamp US CEO’su Bobby Zagotta, Bitcoin’in benimsenmesinin artması ile birlikte altın gibi ticaretinin yapılabileceğini söyledi.

Bitcoin Altın’ın Yerini Alacak!

CNBC’ye konuşan Zagotta, Bitcoin’in yıllar içinde “dijital altın” terimini kazandığını ve bir değer deposu olarak altını geçebileceğini belirtti.

Son günlerin sıcak gündemi Rusya-Ukrayna arasındaki savaş ve FED’den beklenen faiz artırımı gibi nedenlerden dolayı kripto para piyasasındaki volatilitenin arttığına dikkat çeken Zagotta, küresel piyasalardaki belirsizliğin kripto yatırımcılarını risk almaktan uzaklaştırdığını savundu.

“Başta küresel piyasalardaki belirsizlik olmak üzere mal ve hizmetlerin fiyatlarının sürekli yükselmesi, COVID-19 salgını ve Rusya- Ukrayna savaşı birçok yatırımcının stabilcoinler de dahil olmak üzere daha az değişken varlıklara yatırım yapmaya yatırmaya başlamasına neden oldu.”

Yıllardır Bitcoin’in bir değer deposu olarak altına kıyasla daha iyi bir alternatif olduğu tartışmasına da değinen Zagotta, Bitcoin’in yüksek enflasyondan korunma aracı ve alternatif bir yatırım aracı olduğuna inandığını belirterek BTC’nin daha geniş çapta benimsenmesi durumunda altınla aynı rolü üsteleneceğini söyledi.

Bu noktada sözlerine bir parantez açan ünlü CEO, Bitcoin’in daha fazla kabul görmesi için net bir düzenlemenin gerekli olduğunun altını çizdi.

“Joe Biden’in Yürütme Emri ABD İçin Güçlü Bir Adım!”

BitStamp US CEO’su kripto para sektöründe memnuniyetle karşılanan ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto para birimleri ile ilgili yürütme emri hakkında da konuştu.

ABD’de milyonlarca kripto para yatırımcısı olduğunu dile getiren Zagotta, ABD hükümetinin kripto para birimlerini meşru ve geçerli olarak tanımasının gerçekten önemli olduğunu belirtti.

Zagotta, yürütme emrinin güçlü bir adım olduğuna ve yatırımcılara güven getireceğine inandığını da ekledi.

“Yürütme emri benim okuduğuma göre, ABD için yenilik ve rekabet gücüne odaklanmış durumda.

Bunun inanılmaz derecede önemli olduğunu düşünüyorum. Başkan Biden, yalnızca ABD’nin kriptoyu kabul etmesi gerektiğini söylemekle kalmıyor, aynı zamanda bu yükselen küresel arenada lider olması gerektiğini söylüyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu