Altcoin

Herkes Bitcoin (BTC) Rekoruna Odaklanmışken Binance’den Yeni Polkadot Yatırımı Geldi

Binance Labs, Polkadot ekosistemine 2,4 milyon dolarlık ek yatırım yaptı.

Bitcoin (BTC) fiyatının 48.000 dolara iğne atması, yine bütün ilginin altcoinlerden BTC’ye kaymasını sağladı. Lider kripto para biriminin haftalardır devam eden suskunluğu, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC alması ile bozuldu.

Uzmanların gözü BTC’ye ve 50.000 dolar hedefine çevrilmiş durumdayken Binance ise popüler bir altcoini desteklemeye devam ediyor.

10 Milyon Dolarlık Polkadot Fonu İlk Defa Kullanıldı

Binance, aylar önce yaptığı açıklamasında Polkadot ekosistemini desteklemek için 10 milyon dolarlık fon ayırdığını belirtmişti. Binance Labs’in 10 milyon dolarlık fonu direkt olarak Polkadot’un Moonbeam ağı tabanlı projelere ayrılacak.

Dev borsa, Polkadot tabanlı önemli projeleri de listeleyebileceğini belirtti. Bu haberler altcoin sezonunun da etkisi ile DOT fiyatının kısa sürede 6 dolardan 23 dolara kadar çıkmasını sağladı.

Binance ise Polkadot ekosistemini destekleme konusunda kararlı gözüküyor. Binance Labs tarafından yapılan açıklamada Polkadot tabanlı akıllı kontrat platformu Plasm Network’ün A Serisi fonlamasına 2,4 milyon dolarlık yatırım yapıldığı belirtildi. Bu yatırım 10 milyon dolarlık fonun ilk defa kullanıldığı adım oldu.

Polkadot ve Ethereum Arasında Köprü

Binance Labs bu yatırım ile Plasm Network’ün Polkadot ve Ethereum ağları arasında bir köprü oluşturmasını destekleyecek. Plasm buna ek olarak HashKey, LongHash, Digital Finance Group ve PAKA Ventures gibi risk sermayelerinden de yatırım aldı. Polkadot kesinlikle son dönemde Ethereum rakibi projeler arasında ön plana çıkmayı başardı ve bunu sürdürüyor.

DOT fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise %17’lik bir yükseliş ile 24 dolardan işlem görmekte. DOT, toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi konumunda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu