Bitcoin

Herkes Düşüşe Odaklanırken Bitcoin (BTC) İçin Büyük Değişimin Sinyali Geldi!

BTC'ye akıllı kontratlar mı geliyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gün içerisinde 40.000 dolar altına iğne atarak tüm piyasayı oldukça tedirgin etti ancak olumlu haberler de gelmiyor değil.

İlgili Haber
Bitcoin'de Beklediğimiz Düşüş Geldi! Sırada Ne Var?

Bilindiği gibi Bitcoin ilk ortaya çıkan kripto para ve bu özelliği ile aslında günümüz teknolojisine ayak uydurabilmiş değil. Onu değerli kılan şüphesiz teknolojisinden ziyade “ilk” olması ve benimsenmesi sebebiyle.

BTC, Büyük Açığını Kapatabilir

Ethereum ile hayatımıza giren akıllı kontratlar, BTC ağında mevcut değil ve Ethereum bu yönüyle aslında BTC’de olmayan bir şeyi hayata geçirmiş oldu. Bugün DeFi ve NFT gibi birçok kavram bu sayede hayatımıza girmiş durumda.

Tam da bu konuda Ethereum’u Bitcoin ile karşılaştıran Vitalik Buterin’in röportajına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Şimdi ise Bitcoin ağının uzun süredir eksikliğini hissettiği bir şey resmen hayata geçirilebilir.

Dfinity Foundation tarafından yapılan açıklamada, BTC ve ICP’nin entegre olabileceği vurgulandı. Dfinity’nin kriptografi uzmanları ve mühendisleri BTC ağında akıllı kontratları mümkün kılmak için bir süredir çalışmakta ve bu yakında meyvesini verebilir.

Geliştiricilerin birinci aşama olan ECDSA imzaları üzerinde çalışmayı bile tamamladığı aktarıldı ve müjde verildi. Bunun devamında ise BTC-ICP test ağı ve son olarak BTC-ICP tam entegrasyonu hayata geçirilecek.

BTC’nin gerçek anlamda böyle bir teknolojiye kavuşması ise kripto para sektöründe birçok dengeyi değiştirebilir. Zira DeFi, NFT ve bu gibi birçok teknoloji bilindiği gibi Bitcoin ağı üzerinde barınamıyor. Ancak bunun mümkün olmasıyla beraber kripto piyasasında ciddi bir denge değişimi görebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
İlter

Icp ucuş moduna hazirlanalım o zaman

Anonim

Uçmaya insan kaldıysa ucsun sadece balinalar ucacak zengin dahazengin fakir diblerdeyerle


Başa dön tuşu