AnalizBitcoin

Herkes Ona “Söylediği Mutlaka Tutar” Diyor: Ünlü Analist Bitcoin’in Düşeceği Seviyeyi Açıkladı!

Lider kripto para Bitcoin hakkında son dönemde çok sayıda analist yeni açıklamalarda bulunuyor.

Bitcoin fiyatı 16 bin dolarlı seviyelerin en alt sınırına kadar düşerken herkesin aklında tek soru var: “bu düşüşler ne zaman bitecek?”. Son dönemde düşüşlerin etkisi hızla devam ederken 16 bin dolarlı seviyelerin altına düşüş olup olmayacağı konusunda bazı analistler 15.800 doları işaret ederken bazıları ise 11.300 dolara kadar düşüş beklentisinden söz ediyorlar.

Ünlü gösterge modelinin yaratıcısı John Bollinger, bugün bu konu hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bu fiyat düşüşlerinin bir ‘düzeltme’ olduğuna dikkat çeken Bollinger, Bitcoin fiyatında ‘düzeltmeler’ olarak adlandırdığı bu düşüşlerin son bulacağı ve yeniden yükselişe geçilecek olan seviyeyi de bugün açıkladı.

Bitcoin 12.400 Dolar Seviyesine Kadar Düşecek!

John Bollinger, Bitcoin fiyatında %37’ye varan bir düşüşün gerçekleşeceğini ve 12.400 dolar seviyesine kadar düşüş beklentisi olduğunu açıkladı. Ünlü analistin açıklamaları kısa süre içerisinde sosyal medya ve kripto para forumlarında çok fazla tartışılmaya başlarken, bazı yatırımcılar 12.400 dolar seviyesine düşüş yaşanması halinde yatırımcının ‘güven kaybı’ yaşayacağını belirtmeye başladı.

Bollinger, 12.400 dolardan ne kadar süre sonra yeniden 19 bin dolarlı seviyelere yükseliş olacağını açıklamadı ancak bu düşüşü ‘düzeltme’ hareketi olarak değerlendirerek aslında ilerleyen süreçte tekrar yükselişlerin olabileceğini düşündüğü belirtmiş oldu.

Bitcoin (BTC) Grafiği – Kaynak: Tradingview

Bitcoin fiyatı 16 bin dolarlı seviyelerden alıcı ararken piyasada beklentiler düşüş sürecinin son bulup yükselmelerin başlayacağı günlerin görülmesi yönünde. Bazı yatırımcılar 19.000 dolar üzerinden yatırım yaptıkları için çok zor durumda olduklarını belirtirken göstergelerden bağımsız olarak panik halinin de özellikle yeni yatırımcılarda fazla olduğu görülmekte.

*Bu içerik yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu