BitcoinHaberlerKripto Para

Hindistan, Bitcoin ve Kripto Paralarını Satmaları Konusunda Büyük Fonları Zorluyor!

Hindistan'dan yine kötü haber var.

Son dönemde kripto paralara yönelik yasaklamalarla gündemden düşmeyen Hindistan’dan yine kötü haber var.

Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu şirketlerin halka arzı sırasında bunu destekleyecek IPO organizatörlerinin (fon toplayıcıları) kripto para birimine sahip olmasını engellemeye hazırlanıyor.

Economic Times’ın haberine göre komisyon halka arz organizatörlerinin kripto para birimine sahip olmaları durumunda onlar fon toplamaktan men edebilecek.

Haberde fikri alınan bir menkul kıymet hukuku Avukatına göre komisyonun bu kararı yatırımcıları korumaya yönelik gibi görünüyor.

“Bu konuda Borsa komisyonuna hükümetten bir talimat gelmiş olabilir. Borsa Komisyonu, halka arzlardaki fon sağlayıcıların ülkede yasadışı kabul edilen bir varlığa sahip olmalarını yatırımcılar için risk olarak değerlendiriyor olabilir.”

Halka arzlarda görev alan organizatörlerin büyük yatırım şirketleri oldukları dikkate alındığında, büyük fon sahiplerinin ellerindeki kripto paraları satmak zorunda kalacaklarından endişe ediliyor.

Hindistan ülke genelinde kendi çıkaracağı dijital paranın kullanımını yaygınlaştırmak için yasakçı politikalarına devam ediyor. Son hamlesiyle büyük fonları köşeye sıkıştıran hükümet bu politikalarında başarılı olacak mı takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu