Kripto HaberleriBlockchainHindistan Blockchain Teknolojisi Çalışmalarını Arttıracak

Hindistan Blockchain Teknolojisi Çalışmalarını Arttıracak

Takip et

Hindistan hükümeti Blockchain teknolojisinde fayda görüyor ve bu teknolojiden çok daha fazla yararlanabilecekleri alanları araştırıyor. Ülke yazılımcıların bol bulunduğu bir ülke ve halk teknolojiye oldukça düşkün. Halkın büyük bir kısmının kripto para kullanmadığı ve Blockchain teknolojisini bilmediği ülkede (tüm dünyada olduğu gibi) Modi hükümeti Blockchain’i çok faydalı ve ülke ekonomisine olumlu yansıyabilecek olduğunu düşünüyor.

Bu adımda Ulusal Blok Zincir Stratejisi planı ile ilgili adımlar atan hükümet Blockchain’e daha fazla bütçe ayırabilecek konumda ve görünen o ki bunu da kısa süre içerisinde yapmaya hazırlanıyor.

Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MeitY) bunun gerekli olduğunu ve bu konuda gereken tüm adımları atmaya devam edecek olduklarını açıkladı. Ülkede bugüne kadar kripto para yasakları protesto edilirken, Blockchain teknolojisi şirketleri ise bu yasaklardan korkarak Hindistan’ın bir karar vermesi gerektiğini söylemişlerdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları