Blockchain

Hindistan Blockchain Teknolojisi Çalışmalarını Arttıracak

Hindistan hükümetinden son dakika haberleri arasına yenileri eklendi. Kripto para birimlerini yasaklayan Modi hükümeti, şimdi ise Blockchain teknolojisinin ülke çapında daha fazla geliştirilmesi adına adımlar atmaya başladı.

Nexo

Hindistan hükümeti Blockchain teknolojisinde fayda görüyor ve bu teknolojiden çok daha fazla yararlanabilecekleri alanları araştırıyor. Ülke yazılımcıların bol bulunduğu bir ülke ve halk teknolojiye oldukça düşkün. Halkın büyük bir kısmının kripto para kullanmadığı ve Blockchain teknolojisini bilmediği ülkede (tüm dünyada olduğu gibi) Modi hükümeti Blockchain’i çok faydalı ve ülke ekonomisine olumlu yansıyabilecek olduğunu düşünüyor.

Bu adımda Ulusal Blok Zincir Stratejisi planı ile ilgili adımlar atan hükümet Blockchain’e daha fazla bütçe ayırabilecek konumda ve görünen o ki bunu da kısa süre içerisinde yapmaya hazırlanıyor.

Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MeitY) bunun gerekli olduğunu ve bu konuda gereken tüm adımları atmaya devam edecek olduklarını açıkladı. Ülkede bugüne kadar kripto para yasakları protesto edilirken, Blockchain teknolojisi şirketleri ise bu yasaklardan korkarak Hindistan’ın bir karar vermesi gerektiğini söylemişlerdi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı